I etap konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” rozstrzygnięty!

I etap konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” rozstrzygnięty!

27 lutego w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbył się I etap konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 113 uczniów z 17 szkół średnich z terenu województwa mazowieckiego.

Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 54 uczniów. W tegorocznej edycji konkursu dopuszczenie do II etapu zagwarantowało uzyskanie z testu min. 25 pkt. (na 60 możliwych). Liderem po I etapie jest Jakub Winnicki – uczeń XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego z Warszawy. Bardzo dobrze zaprezentowali się również uczniowie szkół z terenu ziemi wareckiej. Szczególnie wyróżnić należy: Kamilę Chodór (LO im. P. Wysockiego w Warce), która plasuje się aktualnie na trzecim miejscu, Kamila Jóźwickiego, który jest siódmy (LO im. P. Wysockiego w Warce) oraz Katarzynę Potyralska i Mateusza Wasilewskiego (obydwoje z CKZiU w Nowej Wsi), którzy również zajmują miejsca w czołowej piętnastce.

Z pełną listą osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu można zapoznać się na stronie internetowej www.muzeumpulaski.pl

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Przypominamy, że w II etapie konkursu odbędą się dwie konkurencje sprawnościowe na czas: bieg na dystansie 600 m oraz pływanie na dystansie 50 m. Konkurencje zostaną rozegrane na terenie miasta Warki (basen i stadion miejski).

Etap II konkursu z uwagi na sytuację epidemiczną Polski został przeniesiony z 17 marca na termin późniejszy. Stale monitorujemy sytuację i będziemy informowali o nowych terminach. Jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju się zmieni i warunki pracy na to pozwolą, do końca roku szkolonego dokończymy konkurs. Mamy nadzieję, że II etap konkursu zostanie zorganizowany w drugiej połowie maja, a wycieczka do Trójmiasta i WIELKI FINAŁ w Gdyni (w którym weźmie udział najlepsza dziesiątka uczniów wyłoniona po dwóch etapach) odbędzie się w czerwcu.

Konkurs organizowany jest przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski”. Patronat Honorowy sprawują: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Burmistrz Warki Dariusz Gizka. Partnerami wydarzenia są: Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Fjord Nansen oraz Radio Plus Radom.

Info. Muzeum

Udostępnij:
← Poznaliśmy Mistrzów Wiedzy Pożarniczej! Targowisko miejskie zamknięte do odwołania →

Dodaj komentarz