Więcej
  Strona głównaOrganizacjeSukces zawodników UKS OLIMPIC Warka

  Sukces zawodników UKS OLIMPIC Warka

  W dniach 29 – 30 czerwca 2013 r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 13 letnich w Pływaniu. Drużyna UKS OLIMPIC Warka, która zakwalifikowała się do drugiego etapu, walczyła ze swoimi rówieśnikami na terenie fantastycznego obiektu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Reprezentacja naszego Klubu wystąpiła w bardzo okrojonym składzie z uwagi na niespodziewane choroby i kontuzje. Najbardziej walecznymi z walecznych, którzy tymi zawodami kończyli sezon pływacki byli: Natalia Kościanek, Aneta Chmielewska, Karolina Chojecka, Izabela Alberska, Mikołaj Grzesik, Igor Łukasiewicz. Pomimo zmęczenia ciągłymi startami, forma i zaangażowanie naszych młodych zawodników jest godna podziwu. Nowe rekordy życiowe ustanowili: Igor Łukasiewicz – na dystansie 200 m i 100 m stylem grzbietowym, Mikołaj Grzesik – na 100 m stylem klasycznym. Na morderczym dystansie – 400 m stylem dowolnym Karolina Chojecka poprawiła rekord życiowy o 14 sekund.

  Do najbardziej pasjonującego wyścigu doszło na dystansie 200 m stylem klasycznym w serii 7. W tym wyścigu spotkały się płynące obok siebie na torach 3 i 4 nasze zawodniczki: Natalia Kościanek i Aneta Chmielewska. W ocenie prowadzącego zawody był to jeden z najbardziej pasjonujących wyścigów – do końca bowiem nie było pewne, która z zawodniczek zwycięży. Od startu do mety bieg ten był wewnętrzną rozgrywką naszych zawodniczek, przez trzy długości basenu prowadziła Aneta, przegrywając dopiero na ostatnich metrach. Ta piękna sportowa walka zaowocowała tym, że nasze zawodniczki poprawiły swoje rekordy życiowe o 8 sekund.

  W ostatecznej klasyfikacji Natalia Kościanek, z czasem 2,53,84 s zajęła trzecie miejsce, a Aneta Chmielewska, z czasem 2,54,56 s – piąte miejsce. Tym samym dzięki dziewczętom, jako jedyny Klub mieliśmy w pierwszej ósemce zawodów aż dwie zawodniczki.

  Jak wspomnieliśmy na wstępie, chociaż reprezentacja była zaledwie 6 osobowa, zdołała jednak wywalczyć 20 miejsce wśród 61 startujących klubów.

  Za ten wysiłek dziękujemy bardzo naszym pływakom, a także ich rodzicom, którzy zapewnili przez dwa dni transport na zawody.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE