Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRPierwszy Jarmark Śniadaniowy już za Nami

  Pierwszy Jarmark Śniadaniowy już za Nami

  Pierwszy Jarmark Śniadaniowy Szlaku Jabłkowego już za nami. W ostatnią niedzielę 28 czerwca dopisała nie tylko pogoda, ale i humory na wypełnionym ludźmi wareckim rynku. Licznie zgromadzonych zabawiał swoimi pokazami magii Pan Buźka, który dosłownie porwał dzieci do zabawy. Rynek wypełniał gwar i radosny śmiech milusińskich oraz zapach smakołyków przygotowanych przez wystawców, wśród których byli i uczestnicy Szlaku Jabłkowego tj.:

  1. Tuszyńscy – Miody z Tradycjami.
  2. Blue Haskap – Jagoda Kamczacka.
  3. Restauracja FUM i Konarscy.
  4. Rynek – Kawiarnia Galeria,
  5. Stowarzyszenie Sady Grójeckie z Jabłkiem Grójeckim.

  oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Powiatu Grójeckiego:

  1. KGW „Cudawianki” z Machcina,
  2. KGW „Babeczki z rodzynkami” z Magierowej Woli,
  3. KGW z Goszczyna,
  4. KGW „Na obcasach” z Lewiczyna,
  5. KGW „Klawe Drwalewianki” z Drwalewa.

  Na dzieci czekały także zabawy taneczne i animacje Animatorabcdziecka oraz dmuchańce. Uczestników Jarmarku odwiedził Minionek i Strażak Sam, a kolorowe buźki i wspaniałe cuda z baloników zapewnili  wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy SP nr 1 w Warce.

  To była smakowita i bardzo radosna rodzinna niedziela. Następny Jarmark Śniadaniowy odbędzie się 2 sierpnia i też będzie wspaniały i kolorowy. Już dziś rezerwujcie sobie Państwo ten dzień! Dla najmłodszych zaplanowane zostały pokazy wielkich i pięknych baniek mydlanych.

  Wydarzenie organizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec na projekt realizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pt. „Warecki Rynek 2020”.

  Partnerzy: Samorząd Warki, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Warecki Szlak Jabłkowy, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce i ABC Dziecka.

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE