Pierwszy Jarmark Śniadaniowy już za Nami

Pierwszy Jarmark Śniadaniowy już za Nami

Pierwszy Jarmark Śniadaniowy Szlaku Jabłkowego już za nami. W ostatnią niedzielę 28 czerwca dopisała nie tylko pogoda, ale i humory na wypełnionym ludźmi wareckim rynku. Licznie zgromadzonych zabawiał swoimi pokazami magii Pan Buźka, który dosłownie porwał dzieci do zabawy. Rynek wypełniał gwar i radosny śmiech milusińskich oraz zapach smakołyków przygotowanych przez wystawców, wśród których byli i uczestnicy Szlaku Jabłkowego tj.:

  1. Tuszyńscy – Miody z Tradycjami.
  2. Blue Haskap – Jagoda Kamczacka.
  3. Restauracja FUM i Konarscy.
  4. Rynek – Kawiarnia Galeria,
  5. Stowarzyszenie Sady Grójeckie z Jabłkiem Grójeckim.

oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Powiatu Grójeckiego:

  1. KGW „Cudawianki” z Machcina,
  2. KGW „Babeczki z rodzynkami” z Magierowej Woli,
  3. KGW z Goszczyna,
  4. KGW „Na obcasach” z Lewiczyna,
  5. KGW „Klawe Drwalewianki” z Drwalewa.

Na dzieci czekały także zabawy taneczne i animacje Animatorabcdziecka oraz dmuchańce. Uczestników Jarmarku odwiedził Minionek i Strażak Sam, a kolorowe buźki i wspaniałe cuda z baloników zapewnili  wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy SP nr 1 w Warce.

To była smakowita i bardzo radosna rodzinna niedziela. Następny Jarmark Śniadaniowy odbędzie się 2 sierpnia i też będzie wspaniały i kolorowy. Już dziś rezerwujcie sobie Państwo ten dzień! Dla najmłodszych zaplanowane zostały pokazy wielkich i pięknych baniek mydlanych.

Wydarzenie organizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec na projekt realizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pt. „Warecki Rynek 2020”.

Partnerzy: Samorząd Warki, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Warecki Szlak Jabłkowy, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce i ABC Dziecka.

 

Udostępnij:
← 1 lipca ruszył nabór wniosków do programu „Dobry Start” Amerykańska niedziela w parku na Winiarach →

Dodaj komentarz