Zaśpiewali na ludowo na wareckim rynku

Zaśpiewali na ludowo na wareckim rynku

Kapela Bialska z Białej Rawskiej dała koncert w Skrzynce Kontaktowej na wareckim rynku. Był to pierwszy koncert w nowym letnim sezonie. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Publiczność bawiła się doskonale przy wspólnych śpiewach. W repertuarze Kapeli znalazły się piosenki biesiadne i ludowe o zróżnicowanej tematyce – od frywolnych po liryczne. Kapela zagrała w rytmach polskich tańców ludowych, oberka, polki, czy walczyka. Trudno było usiedzieć na miejscu by nie porwać się do tańca. Zespół zagrał w 7-osobowym składzie: wokal, akordeon, trąbka, klarnet, bęben, tamburyn, kontrabas. Wśród piosenek nie zabrakło znanych utworów jak „Lipka”, „Pod Zielonym dębem”, „Kareta”, „Cyt cyt”, czy „W moim ogródecku”.

Impreza zgromadziła liczne grono seniorów z grup senioralnych z terenu całego powiatu grójeckiego. Dało się wyczuć gorącą i bardzo przyjazną atmosferę. Po tak długiej przerwie w izolacji seniorzy bardzo cieszyli się z możliwości spotkania, choć impreza odbywała się w reżimie sanitarnym.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec na projekt pt. „Warecki Rynek 2020”. Partnerami wydarzenia byli: Samorząd Warki, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Centrum Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie ANIMATOR.

Udostępnij:
← Amerykańska niedziela w parku na Winiarach "Najlepszy" początek kina plenerowego "na Skrzynce" →

Dodaj komentarz