12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeWycinka okazała się konieczna

  Wycinka okazała się konieczna

  W związku z przebudową ul. Kazimierza Pułaskiego w Warce, gmina Warka wystąpiła z wnioskiem o wycinkę drzew, które bądź kolidowały z infrastrukturą drogową, bądź zagrażały bezpieczeństwu ze względu na zły stan zdrowotny.

  W odpowiedzi na wniosek, gmina uzyskała zezwolenie – decyzję na wycinkę drzew. Jednakże pod naciskiem grupy mieszkańców, podczas realizacji inwestycji, pozostawiono niektóre z zakwalifikowanych do usunięcia drzew.

  W ostatnim czasie, w wyniku intensywnej burzy, która przeszła nad Warką, jedno z pozostawionych drzew uległo uszkodzeniu, stwarzając zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, jednocześnie niszcząc nowo zamontowaną latarnię uliczną. Sytuacja była na tyle groźna, że musiała interweniować Ochotnicza Straż Pożarna.

  Okoliczni mieszkańcy w obawie o swoje bezpieczeństwo zwrócili się z prośbą do Urzędu Miejskiego w Warce o wycinkę pozostawionego drzewa. W związku z ww. sytuacją podjęto decyzję o wycince stanowiącego zagrożenie drzewa.

  Urząd Miejski w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE