13.2 C
Warka
czwartek, 28 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWyróżnieni medalem 20-lecia MWZPS

  Wyróżnieni medalem 20-lecia MWZPS

  W minionym roku przypadło dwudziestolecie Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Z tej okazji dla uczczenia powstania MWZPS związek przygotował medale za wybitne zasługi w popularyzacji piłki siatkowej na terenie województwa mazowieckiego. W grupie wyróżnionych znalazło się dwóch warczan – Andrzej Warda trener i działacz WTS Warka, a także Jacek Naduk sędzia piłki siatkowej.

  Ustanowienie medalu ma na celu wyróżnienie szczególnie zasłużonych dla Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej na przestrzeni ostatnich 20 lat. Wyróżnienia przyznawane są zasłużonym trenerom, sędziom, zawodnikom, działaczom za wybitne zasługi w popularyzacji piłki siatkowej na Mazowszu.

  Andrzej Warda, od przeszło czterdziestu lat związany jest z piłką siatkową, był jednym z inicjatorów powstania sekcji, a później klubu piłki siatkowej w Warce, a także przez wiele lat czynnym trenerem, co z powodzeniem robi po dziś dzień. Swoją postawą i zaangażowaniem zachęcał młode pokolenia do uprawiania tej dyscypliny sportu. W latach świetności siatkówki w Warce działała drużyna kadetów, juniorów, a także seniorów. Andrzej Warda wraz z drużyną KS OKSIW Warka w 1999 roku wywalczył także awans do II ligi siatkówki, co było wielkim osiągnięciem.

  Obecnie działa jako prezes Wareckiego Towarzystwa Siatkówki „Warka”, a także trener seniorów, którzy w tym sezonie 2019/2020 wywalczyli awans do III ligi. Wpiera także drużynę kobiet, która w minionym sezonie zainaugurowała rozgrywki w III lidze siatkówki, a także w miarę możliwości przygotowuje nową młodzieżową drużynę do udziału w rozgrywkach.

  Jacek Naduk swoją życiową przygodę z siatkówką rozpoczął w 1978 roku pod kierunkiem właśnie trenera Andrzeja Wardy w miejscowym klubie „Pułaski”. Niestety kontuzja wykluczyła go z gry i kariery zawodniczej, jednak otworzyła nowe drzwi i dała możliwość rozwoju w kierunku sędziowskim. Jacek Naduk kurs na sędziego siatkówki ukończył 1983 r. a sędziując swój pierwszy mecz w rozgrywkach powiatowych szkół średnich rozpoczął karierę sędziowska. Na awans na szczebel centralny czekał 11 lat. W 1994 roku w Warszawie, razem z sześcioma innymi osobami ukończył kurs uzupełniający. Następnie po trzech latach uzyskał klasę związkową, a od 2000 roku sędziuje mecze jako sędzia klasy państwowej. W swojej karierze z powodzeniem prowadził m.in. mecze ligowe na szczeblu centralnym PZPS, MWZPS,  młodzieżowe mistrzostwa Polski czy sparingi reprezentacji. Zgromadził bogate doświadczenie przez co jest cenionym sędzią siatkówki.

  Obu panom gratulujemy wyróżnienia MWZPS za wybitne zasługi w popularyzacji piłki siatkowej na terenie województwa mazowieckiego i życzymy dalszych sukcesów.

  WTS Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE