Pierwszy etap powstawania Wrociszewskiego Mini Parku

Pierwszy etap powstawania Wrociszewskiego Mini Parku

We Wrociszewie rozpoczęła się realizacja projektu „Wrociszewskiego Mini Parku” dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A., a także lokalnych firm. Pierwsze z działań objętych projektem już za nami.

W piątek, 19 czerwca 2020 r. w PSP Wrociszew odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące projektu. Spotkanie poprowadziła dyrektor szkoły, Małgorzata Gowin. Osobami wspierającymi były koordynatorki projektu, przewodnicząca Rady Rodziców i przedstawicielka KGW Wolanki. Pani dyrektor z radością powitała przedstawicielki Rady Rodziców z poszczególnych klas i przekazała cele projektu oraz harmonogram prac w trakcie jego realizacji. Pierwszym zadaniem do realizacji dla dzieci, nauczycieli, rodziców, KGW Wolanek i całej społeczności lokalnej było wykonanie, oczyszczenie i pomalowanie ławek zrobionych z europalet i palet.  Zgodnie z wspólnie ustalonym terminem 30 czerwca na placu szkolnym pojawili się chętni i zaangażowani nauczyciele i przedstawiciele lokalnej społeczności wraz z własnym sprzętem: szlifierkami, piłami elektrycznymi, wkrętarkami. Wszyscy wspólnie i ochoczo zabrali się do pracy. Na początek dostarczyli i skompletowali palety. Następnie z wykorzystaniem szlifierek palety zostały oczyszczone i przygotowane do malowania drewnochronem. W dalszej kolejności odbyło się  składanie poszczególnych części ławki z palet przy pomocy wkrętarek oraz przygotowanych z palet oparć. Kolejnym krokiem było pomalowanie poszczególnych elementów białą farbą i pozostawienie na kilka godzin do wyschnięcia.

W godzinach popołudniowych kilku rodziców oddanych całym sercem projektowi skręciło ławki. Następnego dnia nasz sponsor Zakład Usług Komunalnych, który wspomógł nasz projekt między innymi w postaci ciężkich prac gospodarczych i porządkowych na placu szkolnym:  przycięcie i usunięcie krzewów wraz z korzeniami, wyrównanie terenu z użyciem ciężkiego sprzętu, wykoszenie trawy oraz przystrzyżenie żywopłotu za pomocą specjalistycznego sprzętu. W następnym tygodniu 7 lipca Zakład Usług Komunalnych  ufundował i dostarczył kostkę brukową, którą chętni i zaangażowani rodzice ułożyli pod  nogami ławek z palet, a także ustawili ławki. Z kolei kilku nauczycieli powtórnie pomalowało ławki białą farbą. Podczas prac panowała miła i serdeczna atmosfera, pani dyrektor – Małgorzata Gowin w każdej chwili służyła dobrą radą i pomocą. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy w pełni sezonu truskawkowego znaleźli czas na pracę dla wspólnego dobra oraz nauczycielom.  Wykonane z palet ławki idealnie wkomponowały się w obraz architektury placu szkolnego, będą miejscem do odpoczynku wszystkich, którzy będą chcieli miło i rodzinnie spędzić czas w naszym mini-parku. Czas wieczorny na ławeczkach rozjaśni wkrótce światło z pięknych, klimatycznych lamp, ale to już kolejne działania projektowe.

Koordynatorzy projektu: Mariola Bienias i Anna Ćwiek

Udostępnij:
← „Aktywny Senior” wirtualnie Niepowtarzalny klimat na mini "SpłyWarce" →

Dodaj komentarz