Więcej
    Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPierwszy etap powstawania Wrociszewskiego Mini Parku

    Pierwszy etap powstawania Wrociszewskiego Mini Parku

    We Wrociszewie rozpoczęła się realizacja projektu „Wrociszewskiego Mini Parku” dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A., a także lokalnych firm. Pierwsze z działań objętych projektem już za nami.

    W piątek, 19 czerwca 2020 r. w PSP Wrociszew odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące projektu. Spotkanie poprowadziła dyrektor szkoły, Małgorzata Gowin. Osobami wspierającymi były koordynatorki projektu, przewodnicząca Rady Rodziców i przedstawicielka KGW Wolanki. Pani dyrektor z radością powitała przedstawicielki Rady Rodziców z poszczególnych klas i przekazała cele projektu oraz harmonogram prac w trakcie jego realizacji. Pierwszym zadaniem do realizacji dla dzieci, nauczycieli, rodziców, KGW Wolanek i całej społeczności lokalnej było wykonanie, oczyszczenie i pomalowanie ławek zrobionych z europalet i palet.  Zgodnie z wspólnie ustalonym terminem 30 czerwca na placu szkolnym pojawili się chętni i zaangażowani nauczyciele i przedstawiciele lokalnej społeczności wraz z własnym sprzętem: szlifierkami, piłami elektrycznymi, wkrętarkami. Wszyscy wspólnie i ochoczo zabrali się do pracy. Na początek dostarczyli i skompletowali palety. Następnie z wykorzystaniem szlifierek palety zostały oczyszczone i przygotowane do malowania drewnochronem. W dalszej kolejności odbyło się  składanie poszczególnych części ławki z palet przy pomocy wkrętarek oraz przygotowanych z palet oparć. Kolejnym krokiem było pomalowanie poszczególnych elementów białą farbą i pozostawienie na kilka godzin do wyschnięcia.

    W godzinach popołudniowych kilku rodziców oddanych całym sercem projektowi skręciło ławki. Następnego dnia nasz sponsor Zakład Usług Komunalnych, który wspomógł nasz projekt między innymi w postaci ciężkich prac gospodarczych i porządkowych na placu szkolnym:  przycięcie i usunięcie krzewów wraz z korzeniami, wyrównanie terenu z użyciem ciężkiego sprzętu, wykoszenie trawy oraz przystrzyżenie żywopłotu za pomocą specjalistycznego sprzętu. W następnym tygodniu 7 lipca Zakład Usług Komunalnych  ufundował i dostarczył kostkę brukową, którą chętni i zaangażowani rodzice ułożyli pod  nogami ławek z palet, a także ustawili ławki. Z kolei kilku nauczycieli powtórnie pomalowało ławki białą farbą. Podczas prac panowała miła i serdeczna atmosfera, pani dyrektor – Małgorzata Gowin w każdej chwili służyła dobrą radą i pomocą. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy w pełni sezonu truskawkowego znaleźli czas na pracę dla wspólnego dobra oraz nauczycielom.  Wykonane z palet ławki idealnie wkomponowały się w obraz architektury placu szkolnego, będą miejscem do odpoczynku wszystkich, którzy będą chcieli miło i rodzinnie spędzić czas w naszym mini-parku. Czas wieczorny na ławeczkach rozjaśni wkrótce światło z pięknych, klimatycznych lamp, ale to już kolejne działania projektowe.

    Koordynatorzy projektu: Mariola Bienias i Anna Ćwiek

    Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
    Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
    Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

    NAJPOPULARNIEJSZE