Europejski Dzień Języków w PSP w Ostrołęce

Europejski Dzień Języków w PSP w Ostrołęce

Europejski Dzień Języków obchodzony jest co roku 26 września. Został on zainicjowany przez Radę Europy w 2001 r. we współpracy z Komisją Europejską. Rada Europy kieruje w tym dniu apel o zwiększanie liczby języków, których uczy się 800 milionów Europejczyków z 47 państw. Rada Europy stara się także upowszechniać wielojęzyczność wśród wszystkich mieszkańców Europy wierząc , że różnorodność językowa pomaga w lepszym zrozumieniu międzykulturowym oraz, iż jest ona ważnym czynnikiem bogactwa kulturowego naszego kontynentu.

W PSP w Ostrołęce ten dzień obchodzony był w tym roku dosyć skromnie, ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Chętni uczniowie przygotowali samodzielnie w domu koszulki z napisami w różnych językach. Następnie mieli za zadanie nosić je w szkole w piątek 25 września, w przeddzień Europejskiego Dnia Języków. Wszyscy mieliśmy okazję poznać kilkanaście słów w języku japońskim, a także słowo „dzień dobry” w różnych językach. Była to ciekawa lekcja dla nas wszystkich, która z pewnością nawiązała też do apelu Rady Europy o naukę coraz to większej liczby języków. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zrealizować większy projekt obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej placówce.

Justyna Chłopicka, PSP w Ostrołęce

Udostępnij:
← Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka Zamknięcie przejazdu kolejowego w dniach 12-15.10.2020 (20:30-4:30) →

Dodaj komentarz