Strona głównaBlogiPSP Ostrołęka pomaga podopiecznym DPS w Niedabylu

PSP Ostrołęka pomaga podopiecznym DPS w Niedabylu

Wolontariat to piękny odruch miłości w kierunku drugiego człowieka. W czasach obecnie panującej pandemii jest on nam szczególnie potrzebny. Gdy zaczyna brakować rąk do pracy, to właśnie wolontariusze mogą pomóc uratować sytuację. Nie pobierają za to żadnego wynagrodzenia, dlatego należy im się nasz szczególny szacunek. Wolontariuszem może być każdy, chętny do pomocy innym. Nie musi być wysoko wykształcony lub uzdolniony, lecz czasem te atrybuty są konieczne do wypełnienia swoich zadań. Wolontariusze wykonują pracę nie tylko na rzecz organizacji pozarządowych, ale również pomagają organom administracji publicznej oraz podległym im jednostkom organizacyjnym, a także podmiotom leczniczym.

Wolontariat jest również obecny w szkołach, czego przykładem jest nasza placówka. Uczniowie PSP im. Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce są wspaniałymi wolontariuszami, biorąc aktywny udział w każdej akcji charytatywnej ogłoszonej przez opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu. W piątek 26.10. 20 r. w naszej szkole zakończyła się zbiórka artykułów plastycznych, środków higienicznych oraz owoców dla podopiecznych DPS w Niedabylu. Następnie tego samego dnia produkty te zostały dostarczone do siedziby placówki opiekuńczej przez opiekuna SKW, z zachowaniem środków higieny i ostrożności. Uśmiechy na twarzach podopiecznych oraz prawdziwe słowa podziękowania na ręce opiekuna wolontariatu to chyba największa nagroda, jaką otrzymaliśmy w zamian za nasze podarunki. Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji!

 Opiekun SKW

 Justyna Chłopicka

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE