5 listopada – oj, działo się w Michałowie…

5 listopada – oj, działo się w Michałowie…

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Szkoła na jeden dzień zamieniła się w magiczną, bajkową krainę.

W PSP w Michałowie tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, a uroczystego charakteru dodały bajkowe stroje uczniów i nauczycieli oraz dekoracje w salach. W klasach czytane były bajki, rozwiązywane zagadki i rebusy oraz kolorowane postacie z bajek.

W klasie I  przy tej okazji odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonał dostojny Kot w butach. Uczniowie otrzymali wyprawki czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” oraz kolejną część książek z SKO-wej biblioteczki.

Tego dnia pierwszaki odwiedziły również szkolną bibliotekę, gdzie czekała na nich przesympatyczna Pipi, która opowiadała o pracy i zasobach biblioteki. Świeżo upieczeni czytelnicy wypożyczyli pierwsze książki. Było to dla nich ogromne przeżycie.

W ten niezwykły dzień wszystkie dzieci odwiedził Czerwony Kapturek, z koszykiem pełnym lizaków. Dla wszystkich dzieci był to niezwykły i bardzo radosny dzień, wypełniony magiczną mocą bajek.

PSP Michałów

Udostępnij:
← PGNiG odkryło złoże gazu Warka na Morzu Norweskim Pasowanie na przedszkolaka w Bajkowym Statku →

Dodaj komentarz