Wieści z parkietu siatkarskiego

Wieści z parkietu siatkarskiego

Pandemia to trudny czas dla sportowców. Co jakiś czas treningi i mecze są przerywane przez zaostrzenie obostrzeń. Na koniec grudnia obu drużynom WTSu udało się rozpocząć II rundę rozgrywek, lecz niestety od nowego roku rozgrywki zostały wstrzymywane przez zaostrzenie przepisów i jedynie drużyna mężczyzn miała możliwość zagrać jeszcze jeden mecz na wyjeździe.

20 grudnia zawodnicy WTS Klondaik Warka rozegrali pierwszy mecz w ramach rundy rewanżowej, a ich przeciwnikiem była drużyna Jaguar Wolanów.

Początek w wykonaniu siatkarzy z Warki był bardzo udany. Zawodnicy dzięki serii dobrych zagrywek i solidnej grze w ataku zbudowali znaczną przewagę, dzięki której kontrolowali przebieg wydarzeń i pewnie wygrali pierwszą odsłonę meczu.

W drugim secie odpowiedzieli goście. Drużyna z Wolanowa skutecznie broniła ataki siatkarzy WTSu i wyprowadzając udane kontrataki doprowadziła do remisu 1:1.

Niestety trzeci set również nie ułożył się pomyślcie dla Warki. Gdy wydawało się, że nasi zawodnicy już za chwilę wyjdą na prowadzenie, kontuzji doznał podstawowy rozgrywający WTSu i trzeci set również padł łupem graczy z Wolanowa.

Czwarty set wareccy siatkarze zaczęli z ogromną determinacją. Już nie raz pokazali, że charakteryzuje ich walka i gra do końca. Podobnie było i tym razem, kiedy WTS doprowadził do tie-breaka. Tu wykorzystując doświadczenie w rozgrywaniu piątego seta, bo tych w tym sezonie nie brakowało, wypracował przewagę i konsekwentną grą doprowadził do zwycięstwa!

WTS Klondaik Warka – GKS JAGUAR Wolanów 3:2 (25:17, 20:25, 22:25, 25:23, 15:12)

 

WTS Klondaik Warka Nowy Rok rozpoczął w bardzo dobrym stylu. 9 stycznia drużyna udała się na wyjazdowy mecz z UKS Herkules Sulejówek.

Początek spotkania to wyrównana gra punkt za punkt, aż do kluczowego momentu, kiedy to w okolic 20-pkt siatkarze z Warki pokazali swoją wysoką formę i wypracowane w trakcie przerwy zagrania, które dały wygraną w secie. Drugi set miał identyczny przebieg, dzięki czemu WTS wyszedł na prowadzenie 2:0. Prawdziwy koncert gry i dominację wareccy siatkarze pokazali w trzecim i jak się okazało ostatnim secie. Dzięki świetnej grze atakującego jak i pary przyjmujących warczanie zdominowali rywali wygrywając set do 16 pkt.

UKS Herkules Sulejówek – WTS Klondaik Warka 0:3 (20:25, 21:25, 16:25)

 

Drużyna kobiet tuż przez zakończeniem roku rozegrała rewanżowy mecz z UKS Lesznowolą. Początek meczu był bardzo obiecujący. Drużyny szły punkt za punkt, dopiero końcówka seta należała do rywalek które zwyciężyły 25:21. Druga odsłona meczu to bardzo dobra gra Warki, choć i w tym secie emocji nie brakowało, w szczególności przy stanie 24:24. Tym razem lepszą skuteczniejszą popisały się zawodniczki Warki, które zwyciężyły 26:24 i doprowadziły do remisu 1:1. Trzeci set, jak i początek czwartego nie poszedł po myśli warczanek. Rywalki dominowały na boisku. Dopiero w połowie czwartej odsłony mecz WTS skutecznie gonił wynik lecz nie udało się przechylić szali zwycięstwa na własna stronę. UKS Lesznowola ostatecznie zwycięża rewanż.

WTS INOVATIV Warka – UKS Lesznowola 1:3 (21:25, 26:24, 18:25, 21:25)

WTS Warka

Udostępnij:
← Dzień babci i dziadka w Bajkowym Statku Wareckie aukcje dla WOŚP… mega atrakcje! →

Dodaj komentarz