To był aktywny rok!

To był aktywny rok!

Miniony rok nie należał do najłatwiejszych i nikogo nie trzeba zbytnio do tego przekonywać. Pandemiczna rzeczywistość – choć nadeszła z zaskoczenia i pokrzyżowała wiele planów – nie spowolniła zapału pracowników Stowarzyszenia W.A.R.K.A. do działania na rzecz lokalnej społeczności.

– Pod wieloma względami to był dziwny, nieprzewidywalny rok – mówi Andrzej Zaręba, Społeczny Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – ale dzięki tym trudnym doświadczeniom utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to co robimy ma sens i jest niezwykle potrzebne.

Udało nam się zrealizować aż 15 projektów kierowanych do społeczności Warki, Kół Gospodyń Wiejskich powiatu grójeckiego, grup senioralnych, samorządów, firm, członków Szlaku Jabłkowego, które zyskały ponad 10 000 odbiorców bezpośrednich. W 2020 roku odbyło się 9 wydarzeń i aż 57 inicjatyw. Dwukrotnie poznawaliśmy praktyki innych podczas wizyt studyjnych, przeprowadziliśmy 16 szkoleń, wydaliśmy 7 publikacji, w tym kwartalnik „Aktywny Senior” i broszurę „Spiżarnia królowej Bony”. Priorytetem były działania na rzecz aktywizacji seniorów i rozwój Szlaku Jabłkowego, który rzeczywiście rozwinął się na teren całego powiatu, ale także nasz flagowy „produkt” – Działaj Lokalnie i wsparcie aktywności lokalnej.

Jesteśmy usatysfakcjonowani, że pomimo pandemii, naprawdę dużo udało się zrealizować. Nasze sukcesy są możliwe dzięki wsparciu m.in. samorządu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego, lokalnych darczyńców, w tym osób przekazujących 1% podatku.

Obecnie przygotowujemy się do zawalczenia o kolejne dotacje na rozwój naszej społeczności. Hasła: „Wizja”, „Aktywność”, „Rozrywka”, „Kultura”, „Alternatywa” towarzyszą nam od początku działalności Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Udostępnij:
← 75 lat Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Marcelego Ciemniewskiego w Warce Jubileusz 100-lecia urodzin Pana Wacława Kopczyńskiego →

Dodaj komentarz