Upamiętnijmy zwycięską „Bitwę pod Warką”!

Upamiętnijmy zwycięską „Bitwę pod Warką”!

7 kwietnia przypada 365. rocznica zwycięskiej Bitwy pod Warką. Tego dnia w 1656 roku wojska polskie pod wodzą Hetmana Stefana Czarnieckiego pokonały szwedzkiego najeźdźcę. Bitwa ta rozpoczęła marsz do ostatecznego zwycięstwa.

Uroczystość upamiętniająca to wydarzenia odbędzie się w ograniczonej formule ze względu na obostrzenia epidemiczne. O godz. 13:00 odbędzie się uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa, która będzie dodatkowo transmitowana online na profilu fb „Dworku na Długiej” (www.facebook.com/DworekNaDlugiej). Zachęcamy Państwa do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny oraz poległych bohaterów walczących za Jej wolność.

Po wspólnej modlitwie kwiaty przed pomnikiem Hetmana Stefana Czarnieckiego na wareckim Rynku złoży wspólna delegacja Samorządu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce.

 

Organizatorzy uroczystości:

– Samorząd Miasta i Gminy Warka,

– Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”,

– PSP im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce,

– Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa.

 

Zachęcamy do zapoznania się z historią tego ważnego dla kraju wydarzenia poprzez obejrzenie komiksu multimedialnego na stronie www.oCzarnieckim.pl.

Udostępnij:
← Warecki Oddział PTTK na szlaku „Witaj wiosno”! Nasi biegacze ponownie w Jakuszycach na „Biegu Piastów” →

Dodaj komentarz