Końcówka sezonu siatkarskiego

Końcówka sezonu siatkarskiego

Powoli dobiegają końca rozgrywki MWZPS 2020/2021. W poprzedni weekend siatkarze WTS meczem z Iskrą Warszawa zakończyli tegoroczne zmagania w III lidze siatkówki, zaś siatkarkom pozostaje do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie z Halinowem.

WTS Inovativ Warka

Drużyna kobiet WTS Inovativ Warka 28 lutego podejmowała na własnym parkiecie liderki III ligi – UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki. Od początku było wiadomo, że przed wareckim zespołem stoi duże wyzwanie. I choć ostatecznie warczanki musiały uznać wyższość Sparty, meczu łatwo nie oddały! W szczególności zacięta rywalizacja wywiązała się w drugiej części spotkania, kiedy to gra trwała do wyniku 28:30! Pomimo porażki (0:3) żeński zespół WTS’u rozegrał ciekawe zawody.

6 marca warecka drużyna rozegrała mecz na wyjeździe z Esperanto Warszawa, z kolejną czołową drużyną ligi. Warczanki śmiało podejmowały walkę, starały się dotrzymywać kroku Esperanto lecz niestety w końcówce setów to doświadczenie brało górę. Najlepszy w wykonaniu wareckiego zespołu był I set, w którym dziewczyny praktycznie grały punkt za punkt i trzecia odsłona meczu, którą rozpoczęły od prowadzenia 6:1. W dalszej części gry to przeciwniczki kontrolowały przebieg spotkania kończąc zwycięstwem 3:0.

14 marca zespół WTS Inovativ Warka rozegrał ostatni mecz w wareckiej hali z SPS Konstancin – Jeziorna. Ku zaskoczeniu warczanki rozpoczęły I set bardzo dobrze, budując znaczną przewagę i kontrolując początek spotkania. Zespół gości jednak tuż przed zakończeniem seta znalazł słabe punkty w wareckich szykach i skrzętnie to wykorzystały. W drugim i trzecim rozdaniu Konstancin nie pozwalał sobie już na te same błędy, kontrolował grę i skutecznymi atakami rozbijały defensywę Warki.

Przed zespołem WTS Inovativ Warka ostatnie ligowe spotkanie. 27 marca dziewczyny zagrają na wyjeździe z KS Halinów.

WTS Klondaik Warka

Na przełomie ostatniego miesiąca męski zespół WTSu rozegrał cztery decydujące spotkania w ramach III ligi.

28 lutego dostarczył sporo emocji rywalizując z KS Zawkrze Mława. Po świetnym początku, kiedy to wygrał kolejno I i II set oddał inicjatywę rywalowi, a ten skrzętnie to wykorzystał zwyciężając III i IV set. Losy meczu kolejny raz ważyły się w tie-braku, a tu nie było już miejsca na pomyłki. WTS Warka od początku mocno zaatakował, by zakończyć wynikiem 15:10 i po pięciosetowych zmaganiach zapewnić sobie zwycięstwo 3:2. Było to siódme zwycięstwo z rzędu wareckiej drużyny!

Fenomenalną serię wareckiego zespołu przerwał niestety lider trzecioligowych rozgrywek. 6 marca warecki zespół zmierzył się na wyjeździe z Żyrardowem. Gospodarz postawił wysoko poprzeczkę, świetnie spisywał się na zagrywce i w dobrym stylu kończył akcje. Pomimo dużego zaangażowania wareckiego zespołu I set padł łupem gospodarza 25:16, drugi 25:16 i trzeci 25:11. Tym samym LEN Żyrardów triumfował 3:0.

Trzeci mecz z kolei również nie należał do łatwych. Tym razem przeciwnikiem warczan była Trójka Kobyłka – wicelider rozgrywek. WTS rozpoczął w świetnym stylu. Wysoka motywacja i dobra gra w polu pozwoliła rozpocząć mecz od zwycięstwa I setu 26:24. Druga odsłona meczu to lepsza passa rywali i zwycięstwo 25:15. W kolejnych dwóch setach trwała bardzo zacięta i wyrównana walka. Niestety więcej szczęścia tym razem mieli przeciwnicy, którzy w decydujących momentach przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając kolejno III set 28:26 jak i czwarty 27:25, a całe spotkanie 3:1.

Na przełamanie wareccy zawodnicy liczyli w Warszawie. Niestety ostatni ligowy mecz również nie potoczył się po myśli wareckich graczy. Warszawa zwyciężała set za setem 25:18, 25:20 i 25:15,  wygrywając całe spotkanie 3:0.

Tym sposobem WTS Klondaik Warka rozegrał ostatni mecz w ramach rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn. Zmagania kończy na 5 miejscu, co uważamy za bardzo dobry wynik tym bardziej, że był beniaminkiem tegorocznej rywalizacji.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Samorząd Warki życzy Spokojnych Świąt! Wareccy Radni Powiatu Grójeckiego z Klubu "Przyjazny Powiat" życzą Spokojnych Świąt! →

Dodaj komentarz