Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzczepienia osób w wieku 60 Plus przeciw COVID

  Szczepienia osób w wieku 60 Plus przeciw COVID

  W związku z tym, iż został zwiększony limit szczepień przeciw Covid-19 trwają wzmożone zapisy na podanie pierwszej dawki szczepionki.

  Najwięcej miejsc na szczepienia mamy dla osób w wieku 70 plus – do końca maja wszystkie punkty szczepień w naszej gminie łącznie będą mogły zaszczepić po 360 osób tygodniowo, a więc będzie można zaszczepić wszystkich naszych mieszkańców z tej grupy wiekowej. Równolegle będą trwały szczepienia osób w wieku 60-69 lat. Do końca kwietnia nasze punkty szczepień będą wykonywały tygodniowo 250 szczepień pierwszorazowych w tej grupie wiekowej.

  Na chwilę obecną najwięcej szczepionek dla osób w wieku 70 + otrzymał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warce.

  W przypadku gdy mieszkańcy naszej gminy nie będą zgłaszali chęci szczepienia się wówczas z tej możliwości będą mogli korzystać mieszkańcy gmin sąsiednich.

  Jednocześnie informujemy, że w Urzędzie Miejskim w Warce mieszkańcy mogą uzyskać informacje na temat transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień oraz lokalizacji i organizacji punktów szczepień pod numerem telefonów: +48 665 12 31 oraz +48 665 12 22.

   Urząd Miejski w Warce

  Jak się można zarejestrować?

  1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

  Na terenie Gminy Warka szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień będą realizowane w trzech placówkach:

  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w WarceP. Wysockiego 12, tel. +48 670 29 93,

  Andrzej Niemirski Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warce „Zdrowa Rodzina” – Obwodowa 8a, tel. +48 670 28 21,

  Centrum Medyczne VINEA sp. z o.o. – Jana Chryzostoma Paska 3, tel. 510 570 011.

  1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

  Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliskiej z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE