Strona głównaOrganizacjePierwsza odsłona Wareckiej Ligi Wyczynowej

Pierwsza odsłona Wareckiej Ligi Wyczynowej

9 maja, w upragnione ciepłe popołudnie 2021 roku na Strzelnicy w Warce odbyła się pierwsza Warecka Liga Wyczynowa. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki.

Zawody były wyjątkowe ze względu na formę, która obowiązuje również na mistrzostwach Polski. Rywalizację rozpoczęła konkurencja karabin sportowy 50 metrów w pozycji leżącej. Przez 5 pierwszych minut zawodnicy oddawali strzały próbne, następnie przez kolejne 20 minut – 20 strzałów ocenianych po 10 do jednej tarczy. Do udziału w konkurencji niezbędna była kurtka oraz pas strzelecki, które umożliwiały poprawną postawę.

Kolejną konkurencją był pistolet sportowy w postawie stojącej, jedną ręka. Zawodnicy również oddawali strzały próbne, a następnie 20 strzałów ocenianych do tarczy oddalonej tym razem o 25 metrów. Całe zawody odbyły się zgodnie z przepisami ISSF.

Warecka Liga Wyczynowa

Kat. Karabin bocznego zapłonu:

  1. Marek Cyngot – 180 pkt.
  2. Łukasz Błażkiewicz 175 pkt.
  3. Adam Fuhrmann – 168 pkt.

Kat. Pistolet sportowy:

  1. Paweł Skruczaj 176 pkt.
  2. Łukasz Błażkiewicz 156 pkt.
  3. Adam Fuhrmann 149 pkt.

SWKS

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE