Strona głównaInstytucjeMali detektywi z wareckiej "Jedynki"

Mali detektywi z wareckiej “Jedynki”

Wychowawcy klas 1b i 3d z SP nr 1 w Warce w roku szkolnym 2020/2021 zrealizowali z uczniami projekt „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”, który był organizowany w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.

Nauczyciele przeprowadzili cykl 8 lekcji, wykorzystując Metodę Pytań i Doświadczeń. Pierwszym etapem było zrealizowanie 2 wybranych scenariuszy, które zintegrowały klasę oraz oswoiły uczniów z ich emocjami, tzw. lekcje na rozgrzewkę. Drugi etap dotyczył już lekcji tematycznych. Wychowawcy zrealizowali z uczniami 6 wybranych scenariuszy, związanych z tematem projektu. Były to m.in.: Dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach? Jak koncentracja pomaga w pracy detektywom? Czy można myśleć nielogicznie? Jakie ślady zostawia sześcian? Jak przekazać tajną wiadomość? Jak tropić zwierzęta?

Podczas zajęć uczniowie poznali w konwencji detektywistycznej tajniki matematyki, przyrody i informatyki. Rozwinęli umiejętności, związane z pracą zespołową oraz formułowaniem wniosków na podstawie własnych doświadczeń, a także kompetencje społeczne oraz zdolności plastyczne.

Izabela Łuczak, Diana Siedlanowska – SP 1 Warka

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE