0.3 C
Warka
sobota, 10 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaDla TurystyPiotr Wysocki Bohater Nocy Listopadowej - 5 Wędrówka Wareckim grodem

  Piotr Wysocki Bohater Nocy Listopadowej – 5 Wędrówka Wareckim grodem

  Z okazji jubileuszu 700-lecia Warki Oddział PTTK im. W. Krawczyka w Warce wspólnie z Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego organizuje cykl pięciu niedzielnych spacerów historycznych z przewodnikiem.

  Relacja z pierwszego spaceru – kliknij tutaj

  Relacja z drugiego spaceru – kliknij tutaj

  Relacja z trzeciego spaceru – kliknij tutaj

  Relacja z czwartego spaceru – kliknij tutaj

  Ostatnie spotkanie w ramach cyklu spacerów historycznych odbędzie się 19 września. Wędrówka będzie związana z postacią Piotra Wysockiego. Rozpocznie się przy pomniku Piotra Wysockiego przy Dworku na Długiej o godz. 16:00 a zakończy ok. 18:00 w tym samym miejscu. Uwaga! Ze względu na konieczność przygotowania odpowiedniej ilości gadżetów i artykułów spożywczych prosimy osoby zainteresowane o zapisanie się mailowo dworek@dworek.warka.pl lub telefonicznie +48 6672270 do 16 września (czwartek) do godz. 12:00!

  Podczas każdego spaceru przewidziane są specjalne niespodzianki, w tym: magnesy, upominki 700-lecia, poczęstunek na finał.

  Będzie to już ostatnia wędrówka z okazji 700-lecia miasta. Podczas spotkania podsumowany zostanie cykl 5-ciu wędrówek wareckim grodem.
  Dlatego też należy pamiętać o zabraniu ze sobą na spacer książeczki w której zbierane były naklejki upamiętniające wszystkie tegoroczne wędrówki. Wszystkie osoby biorące udział w cyklu wędrówek otrzymają nagrody rzeczowe.

  Projekt „Wędrówki 700-letnim grodem” realizowany jest przez PTTK Oddział im. W. Krawczyka w Warce dzięki dotacji Programu „Działaj Lokalnie”. Partnerami projektu są: Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Browarka, Grupa Żywiec Browar w Warce, Nasza Tłocznia oraz KGW Babeczki z Rodzynkami z Magierowej Woli. Program “Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu grójeckiego za realizację programu odpowiada Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Dotacja mogła być przyznana dzięki wsparciu finansowemu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego, firmy TRANS-MED Dariusz Witkowski, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. oraz mieszkańców przekazujących 1% podatku.

  PTTK Warka

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE