Więcej
  Strona głównaInstytucjeZielona szkoła uczniów z CKZiU w Nowej Wsi

  Zielona szkoła uczniów z CKZiU w Nowej Wsi

  Od 6 do 10 września 2021 r. uczniowie klas IITET, IITSO, IITRF i IIITO Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pod opieką wychowawców: Małgorzaty Bosak, Elżbiety Kwiatkowskiej, Katarzyny Smolarek i Pauliny Kopczyńskiej wyjechali na 5-dniową „zieloną szkołę” do Szklarskiej Poręby. Skoro świt uczniowie wyruszyli z Nowej Wsi w świetnych humorach, pogoda zapowiadała się jak wymarzona…

  Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń. Młodzież odwiedziła takie miejsca jak: Książański Park Krajobrazowy, palmiarnia, wodospad Kamieńczyk, „Leśna Huta”, zamek Chojnik czy Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie. Będąc na takiej wycieczce obowiązkowym punktem jest wycieczka w góry, zatem uczestnicy korzystając z wyciągu krzesełkowego, wjechali na najwyższy szczyt w Szklarskiej Poręby – Szrenicę 1362 m. n.p.m.

  Ostatniego dnia wyjazdu uczniowie odwiedzili Wrocław, gdzie mieli okazję zobaczyć Halę Stulecia oraz pokaz fontann multimedialnych, odbyli spacer po Ogrodzie Japońskim.

  I tak dobiegła końca niezapomniana zielona szkoła, której podsumowaniem było wręczenie dyplomów oraz nagród za szczególne zaangażowanie czy wiedzę w przeprowadzonym quizie. W piątkowe popołudnie strudzeni wycieczkowicze udali się w drogę powrotną, zabierając miłe wspomnienia i wspaniałe przeżycia.

  CKZiU Nowa Wieś

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE