Strona głównaInstytucjeZielona szkoła uczniów z CKZiU w Nowej Wsi

Zielona szkoła uczniów z CKZiU w Nowej Wsi

Od 6 do 10 września 2021 r. uczniowie klas IITET, IITSO, IITRF i IIITO Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pod opieką wychowawców: Małgorzaty Bosak, Elżbiety Kwiatkowskiej, Katarzyny Smolarek i Pauliny Kopczyńskiej wyjechali na 5-dniową „zieloną szkołę” do Szklarskiej Poręby. Skoro świt uczniowie wyruszyli z Nowej Wsi w świetnych humorach, pogoda zapowiadała się jak wymarzona…

Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń. Młodzież odwiedziła takie miejsca jak: Książański Park Krajobrazowy, palmiarnia, wodospad Kamieńczyk, „Leśna Huta”, zamek Chojnik czy Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie. Będąc na takiej wycieczce obowiązkowym punktem jest wycieczka w góry, zatem uczestnicy korzystając z wyciągu krzesełkowego, wjechali na najwyższy szczyt w Szklarskiej Poręby – Szrenicę 1362 m. n.p.m.

Ostatniego dnia wyjazdu uczniowie odwiedzili Wrocław, gdzie mieli okazję zobaczyć Halę Stulecia oraz pokaz fontann multimedialnych, odbyli spacer po Ogrodzie Japońskim.

I tak dobiegła końca niezapomniana zielona szkoła, której podsumowaniem było wręczenie dyplomów oraz nagród za szczególne zaangażowanie czy wiedzę w przeprowadzonym quizie. W piątkowe popołudnie strudzeni wycieczkowicze udali się w drogę powrotną, zabierając miłe wspomnienia i wspaniałe przeżycia.

CKZiU Nowa Wieś

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE