Strona głównaInstytucjeŚlubowanie pierwszoklasistów w wareckiej "Dwójce"

Ślubowanie pierwszoklasistów w wareckiej „Dwójce”

30 września 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W roku szkolnym 2021/2022 wydarzenie to miało wyjątkową oprawę, ponieważ rozpoczęło w szkole Tydzień Obchodów 700-lecia Nadania Praw Miejskich naszemu miastu. Z tej okazji zostało posadzone drzewo, które zakupiła Rada Rodziców i dedykowała  pierwszoklasistom.

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Swoje umiejętności zaprezentowali w czasie uroczystości. Pięknie śpiewając, mówiąc o przyjaźni, koleżeństwie, nauce i miłości do Ojczyzny.

Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką. Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem każde dziecko. Od tej chwili zostali pełnoprawnymi uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie z gratulacjami i słodkimi niespodziankami. Niezwykłym wydarzeniem było wkopanie Kapsuły Czasu, w której znalazły się pamiątki z tego uroczystego dnia.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!
Exit mobile version