-1.8 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucje„Od marzeń do sukcesu” – Festiwal Nauk w SP 1 w Warce

  „Od marzeń do sukcesu” – Festiwal Nauk w SP 1 w Warce

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce oprócz nauki spędzają wolny czas w różnorodny sposób. Jednym z nich jest rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, tworzenie projektów i wynalazków, które otwierają drogę do sukcesu.

  I można byłoby powiedzieć, że marzenia się spełniają, wystarczy tylko uwierzyć w siebie, o czym przekonał się Cyprian Łukasiewicz – uczeń klasy 8b.

  Od dawna interesował się fizyką i astronomią, sam pogłębiał wiedzę w tej dziedzinie oraz marzył o tym, by zbudować swoją rakietę. I… udało się. Sam nie wierzył chyba, że zajdzie tak daleko i uda mu się zrealizować upragniony cel. Okazją do tego był 12. Ogólnopolski Festiwal Nauk w Poznaniu pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, podczas którego Cyprian został wyróżniony.

  Jest to znaczący sukces dla naszej szkoły, do którego zainspirowali uczniów panowie Adam Grześka uczący fizyki i Piotr Pietrzak nauczyciel historii. To właśnie pod ich kierunkiem uczniowie pracowali nad projektami. Festiwal miał formę zdalną i odbył się w Auditorium Maximum Wydziału Fizyki Uniwersytetu Adam Mickiewicza w Poznaniu, skąd prowadzono komunikację z uczestnikami finałowego współzawodnictwa transmisją internetową.

  Nasi uczniowie przedstawili dwa projekty. Jeden z nich to „Rakieta” autorstwa Cypriana Łukasiewicza, zaś drugi to doświadczenia z wykorzystaniem jajek, który prezentowali uczniowie klasy 7a: Marcel Dyga, Mateusz Sabała, Borys Wasilewski i Szymon Mrozowski.

  Niezwykłe wrażenie zrobił projekt Cypriana „Rakieta”, a umiejętności ucznia zaskoczyły pozytywnie jurorów, którzy oceniali projekty. Podziwiali jego determinację i pomysłowość, które sprawiły, że rakieta naprawdę wystartowała.

  Jesteśmy dumni z naszego ucznia i wierzymy, że w przyszłości może okaże się wynalazcą?

  Wiara w siebie i uparte dążenie do celu jest bardzo ważne i to należy wpajać młodym ludziom.

  SP nr 1 Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE