-7.7 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWKS „Radość z Życia” wspiera seniorów

  WKS „Radość z Życia” wspiera seniorów

  Warecki Klub Seniora „RADOŚĆ z ŻYCIA”, działający w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce zrealizował po raz pierwszy Akcję Wolontariacką 2021.

  Celem akcji było wniesienie radości Seniorkom, które uczęszczały do naszego Klubu, ale ze względu na problemy zdrowotne aktualnie pozostają w domu. Chcieliśmy, aby nasze koleżanki, czuły się dowartościowane i docenione przez nas. Interesujemy się nimi. Nawiązujemy kontakty telefoniczne i osobiste. Podczas odwiedzin w ich domach opowiadaliśmy o działaniach w naszym Klubie, m.in. o powstaniu grupy śpiewającej i kabaretu; wyjazdach do teatru; organizowanych zabawach tanecznych i integracją pomiędzy innymi Klubami z terenu miasta i gminy Warka oraz Klubem z Grabowa nad Pilicą.

  Nasze Koleżanki z ogromnym zainteresowaniem słuchały relacji opowiadały również o sobie jak spędzają czas, co im sprawia przyjemność i czego potrzebują. Spotkania te były bardzo wzruszające i przepełnione obustronną  życzliwością. Przy herbatce uważnie wysłuchaliśmy ich bolączek. Niejednokrotnie daliśmy im dużo wsparcia i pozytywnej energii.

  Obdarowaliśmy osiem Seniorek drobnymi upominkami i bombkami świątecznymi, które podczas spotkania w Klubie wykonaliśmy sami. Cekinowe bombki, będą ozdabiać ich domy podczas świąt Bożego Narodzenia i przypominać mile spędzony czas z Klubowiczami.

  Anna Czajkowska – Prezes WKS „Radość z Życia”

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE