21.4 C
Warka
środa, 27 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePrzygotowania do Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki

  Przygotowania do Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki

  13 listopada 2021 r. miało miejsce otwarcie bazy potrzebujących rodzin Szlachetnej Paczki. To bardzo ważny moment dla wszystkich wolontariuszy, którzy przez kilka miesięcy odwiedzali rodziny, poznawali je, by później podjąć decyzję, czy rodziny te i osoby samotne będą włączone do projektu. Następnie wolontariusze tworzyli rzeczowy, ale chwytający za serce opis.

  Opisy tworzone przez SuperW pojawiają się na stronie www.szlachetnapaczka.pl, gdzie nadal możecie wybrać rodzinę, której pomożecie. Paczkę można przygotować samodzielnie lub z przyjaciółmi, znajomymi z pracy, ze swoją rodziną. Co ważne, przy każdym opisie znajdują się 3 kluczowe potrzeby, które darczyńca, wybierając rodzinę, zobowiązuje się zrealizować.

  Finał tegorocznej edycji odbędzie się w dniach 11-12 grudnia, a magazyn w Warce będzie znajdował się w Szkole Podstawowej nr 1. Będą to dwa dni pełne pozytywnych emocji i wzruszeń. Wareccy wolontariusze będą przyjmować darczyńców, z którymi dotychczas się kontaktowali, byli łącznikiem, między nimi, a rodzinami. Następnie wolontariusze będą dostarczali paczki do rodzin. Jest to najpiękniejszy moment podczas całej edycji. Osoby, które otrzymują pomoc czują, że nie są same, że są ludzie, na których mogą liczyć.

  Jeśli Ty też chcesz w jakiś sposób pomóc, włączyć się w organizację i przygotowanie finału, to odezwij się do nas na Facebooku wchodząc na Szlachetna Paczka Warka lub dzwoniąc do tegorocznej liderki Kasi (693-538-707). Możesz pomóc z transportem, jeśli jesteś pasjonatem fotografii, to możesz wpaść zrobić fotorelację, być może wykonujesz produkty, które mogłyby być prezentem dla darczyńców, albo posiadasz wózki, które ułatwiają transport dużych i ciężkich paczek? Ekipa SuperW czeka na Twój kontakt!

  Szlachetna Paczka Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE