1.7 C
Warka
sobota, 26 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeŻyczliwość nie tylko od święta

  Życzliwość nie tylko od święta

  Każdemu z nas jest miło, gdy ktoś obdarzy nas życzliwym słowem, gestem czy uśmiechem. We współczesnym świecie takie cechy jak: przychylność wobec siebie, życzliwość, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań… Aby temu przeciwdziałać wystarczy pamiętać, że wzajemny szacunek, otwartość, niesienie pomocy utwierdza nas w przekonaniu, że dobro okazane innym zawsze powraca i motywuje do dalszego działania. A przecież nie potrzeba zbyt wiele – wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, życzliwym czy pomóc komuś bezinteresownie.

  Takich postaw uczy społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce, która włączyła się w obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, przypadającego 21 listopada.

  To dzień pozytywnych emocji, dobrych uczynków, życzliwości, których w szkole nie zabrakło. Szkolne korytarze i sale lekcyjne pełne były haseł dotyczących wzajemnej życzliwości i pozdrowień. Był to niezapomniany dzień z przesłaniem, by każdego dnia witać się serdecznie, być dla siebie życzliwym i uśmiechać się jak najczęściej, jak pisał Kornel Makuszyński „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”.

  Bycie życzliwym to bycie uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka, czasem wystarczy tylko dobre słowo, żeby innym sprawić radość i tego uczą się pod czujnym okiem kadry pedagogicznej wszyscy uczniowie. W tym dniu wspólnie z Samorządem Uczniowskim stworzyli Drzewo Życzliwości, na którym zawisły specjalnie przygotowane listki z miłym przesłaniem, a cała szkoła zamieniła się w żółtą radosną krainę. Mamy nadzieję, że taki klimat zostanie z nami na długo, nie tylko od święta!

  Anna Ambroży SP nr 1 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE