Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejSztuka robienia dobrych zdjęć

  Sztuka robienia dobrych zdjęć

  W dzisiejszych czasach niemalże każdy posiada aparat fotograficzny. Minęły już czasy kiedy robiąc zdjęcia wyczekiwało się na upragniony moment nie chcąc tracić ani jednej klatki na kliszy bo było ich tam tylko 36. Mając cyfrówki – tradycyjne czy chociażby w telefonie nie zastanawiamy się czy dane ujęcie jest dobre, czy kompozycja na nim właściwa – pstrykamy i pstrykamy. Dopiero potem kiedy przychodzi nam przeglądać dziesiątki podobnych zdjęć okazuje się, że nie ilość a jakość jest ważna. Dlatego też zapraszamy wszystkich fotografujących, i tych z pojęciem zerowym i tych z nieco większym na Warsztaty Fotograficzne w Dworku na Długiej.

  Specjalnie przygotowany program (skrót poniżej) przeprowadzi uczestników przez świat fotografii od spraw teoretycznych poprzez dużą ilość praktyki aż do wspólnej wystawy zdjęć przygotowanych w czasie warsztatów. Na pewno nie będzie to naukowy wykład dotyczący fotografii gdyż zajęcia poprowadzi praktyk, fotograf młodego pokolenia – Jarek Shaddixx Nogal. Od 7 lat zawodowo pracuje jako fotograf z agencjami reklamowymi oraz wszystkim dobrze znanymi markami takimi jak Pepsi, Vans, Cropp, PKO, G-Shock, CocaCola. Jeśli nie wierzysz, że to profesjonalista zapraszamy na jego stronę – www.shaddixx.com.

  Zajęcia będą dopasowane do poziomu grupy i zainteresowań. Zapraszamy wszystkich powyżej 10 roku życia, bez górnych ograniczeń. Wymagany jest własny aparat, nawet najprostszy :] Zapisy w Dworku na Długiej do 19 września.

  Wiek uczestników:

  powyżej 10 lat

  Cykl zajęć:

  2 x miesiąc (jedno spotkanie – 3h)

  Planowany termin zajęć:

  poniedziałki lub wtorki (17:00-20:00)

  Termin spotkania organizacyjnego:

  24.09 – godz. 18:00

  Prowadzący:

  Jarosław Nogal

  Koszt zajęć:

  100zł / m-c

  Kontakt:
  Dworek na Długiej
  ul. Długa 3
  tel. +48 667 22 70
  dworek@dworek.warka.pl

  Ramowy plan warsztatów:

  • Część merytoryczna (kompozycja, trójpodział i jego rodzaje, ekspozycja i pomiar ekspozycji, perspektywa, głębia ostrości, aberracja pozioma i pionowa)
  • Część praktyczna (czułość, czas, przysłona, balans bieli, aparat i optyka – przykłady działania, temperatura barwowa, lampa błyskowa, filtry i ich rodzaje)
  • Część warsztatowa (fotografia jedzenia – kompozycja, oświetlenie, zaplecze i zajęcia praktyczne; zdjęcia panoramiczne, fotografia portretowa, fotografia sportowa /skatepark/teren, podstawy reportażu i „streetu” oraz warsztaty wybrane przez uczestników)

  Plakat - FOTOGRAFIA zm

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE