-1.5 C
Warka
sobota, 4 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaBlogiZajęcia wakacyjne dla ukraińskich dzieci

  Zajęcia wakacyjne dla ukraińskich dzieci

  Dzięki dwóm dotacjom jakie otrzymało Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przez okres wakacji będą organizowane dla dzieci ukraińskich w wieku 6-12 lat bezpłatne zajęcia kulturalno-edukacyjne. Obywać się one będą w poniedziałki i piątki. W poniedziałki w godz. 10-12 w Dworku na Długiej spotykać się będzie grupa młodsza 6-9 lat a w godz. 13-15 grupa starsza 10-12 lat. W piątki zaplanowane są wyjazdy na różne atrakcje zewnętrzne, na które w wielu przypadkach uchodźcy mają bezpłatny wstęp lub mogą wejść za symboliczną „złotówkę”. Zaplanowane zostały wyjazdy do kina, do parku trampolin, do zamku w Czersku, do Muzeum Wsi Radomskiej, itp. Spotkania rozpoczną się 4 lipca a zakończą 28 sierpnia. Liczba miejsc jest ograniczona dlatego osoby chętne muszą zapisać się wcześniej zapoznając z regulaminem i wypełniając deklarację udziału. Koordynatorem działań jest Tamara Matiukh, z która można skontaktować się telefonicznie (794-247-512) lub mailowo (tamara.matyux@gmail.com).

  Dodatkowym elementem działań będą cotygodniowe spotkania opiekunów dzieci podczas których przy kawie i ciastku będą oni mogli rozmawiać o bieżących problemach i o tym jak wspólnie je pokonywać i jak wzajemnie się wspierając przetrwać trudny czas poza domem.

  Więcej o działaniach na specjalnej stronie www.dworek.warka.pl/UA

  Projekt „W obcym kraju razem raźniej” realizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. we współpracy z Federacją Funduszy Lokalnych w Polsce i Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej” dzięki dofinansowaniu TechnipFMC oraz dzięki dofinansowaniu z TGE Kryzysowy Fundusz dla Ukrainy.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE