1.4 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejOrkiestra MODERATO poprowadzi wszystkich do wspólnej zabawy!

  Orkiestra MODERATO poprowadzi wszystkich do wspólnej zabawy!

  Piknik Vivat Pułaski już za kilka dni.
  Trwają ostatnie przygotowania do „Parady Pułaskiego”, a tradycyjnie poprowadzi ją wspaniała i legendarna już orkiestra „Moderato”!!!
  „Czarodzieje z Warki” to miejska orkiestra działająca w strukturach Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej. Jej historia liczy już grubo ponad 100 lat. Na przestrzeni wielu dziesięcioleci rozwoju miasta była jego „grającym sercem”. Dziś w skład orkiestry wchodzi ok. 40 utalentowanych muzyków, którymi kieruje kapelmistrz Artur Gębski.
  W ostatnich dziesięciu latach orkiestra przeżywa okres świetności. Napływ młodzieży, profesjonalna kadra instruktorów, ciężka i systematyczna nauka oraz świetne zaplecze instrumentalne przyniosły liczne sukcesy i nagrody zdobywane na festiwalach krajowych i międzynarodowych m.in.: „Grand Prix na XVI Mazowieckim Przeglądzie Orkiestr Dętych” (2012), „Wyróżnienie medalem im. Glenna Millera przez Orkiestrę Amerykańskich Sił Powietrznych stacjonujących w Europie” (2012), „Grand Prix i Nagrodę Publiczności na 43. Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu” (2015). W tym roku „Moderato” zajęła I miejsce w „IX Konkursie na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim” (czerwiec 2022).
  Mimo, że „moderato” znaczy „umiarkowanie”, występy orkiestry to niezapomniane, porywające, pełne energii koncerty skupiające rzesze fanów. Zapraszamy już w niedzielę!!!

  PARADA PUŁASKIEGO z Rynku do Parku w Winiarach rozpocznie wspólne świętowanie podczas pikniku VIVAT PUŁASKI 3 lipca.

  Więcej informacji o pikniku VIVAT PUŁASKI – kliknij tutaj.

  Zadanie publiczne pn. „Vivat Pułaski – piknik historyczno-kulturalny” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz Gminy Warka.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE