-0.2 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPierwszy tydzień "ukraińskich" wakacji w Warce za nami!

  Pierwszy tydzień „ukraińskich” wakacji w Warce za nami!

  Dzięki dotacjom jakie pozyskało Stowarzyszenie W.A.R.K.A. udało się zaplanować i rozpocząć cykl wakacyjnych zajęć dla ukraińskich dzieci przebywających w Warce i okolicach.

  Zajęcia „Warka Summer Camp” organizowane są w poniedziałki i piątki. W poniedziałki są to stacjonarne zajęcia warsztatowe w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” a w piątki wycieczki edukacyjno-rozrywkowe.

  Pierwsze zajęcia odbyły się 4 lipca. Niemalże 30 ukraińskich dzieci wraz z opiekunami i wolontariuszami miało okazję poznać się i dowiedzieć więcej o sobie samym. Jakie kto ma hobby, zainteresowania, ulubione tematy, a nawet najśmieszniejsze sytuacje, które każdemu się przytrafiły. Jak się okazało wśród uczestników zajęć są przyszli naukowcy, projektanci, piłkarze i artyści, karatecy i policjanci, a także lekarze i strażacy! Wzajemne poznawanie wzbogacone zostało o warsztaty plastyczne – każde dziecko przygotowało odrysowaną w kolorowym papierze własną dłoń, wycięło ją i umieściło na specjalnie przygotowanej mapie Ukrainy wskazując miejsce z której części kraju pochodzi.

  Na zakończenie zajęć, na wszystkich uczestników czekała niespodzianka. Warecki Klub Honorowych Dawców Krwi „Zdrowie” i Polski Czerwony Krzyż podarował wszystkim plecaki wyposażone w artykuły szkolne i plastyczne. Upominki dzieciom wręczył Prezes Klubu HDK Antoni Świdnicki, Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio oraz Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. i jednocześnie Dyrektor „Dworku na Długiej” Andrzej Zaręba.

  W piątek 8 lipca uczestnicy „Warka Summer Camp” wyruszyli na wyprawę do Warszawy. Grupa odwiedziła Muzeum Geologiczne. Dzieci miały okazję podziwiać różne niesamowite kryształy (nawiasem mówiąc, niektóre z nich znały już dzięki grze Minecraft), szkielety wymarłych zwierząt: dinozaura, mamuta, itp. Wspaniałego nastroju nie zepsuła nawet ulewa, która dosłownie „przegoniła” grupę do autokaru.

  Przed nami kolejne tygodnie zajęć i wspólnej zabawy. Wszystko dzięki dotacji jaką pozyskało Stowarzyszenie W.A.R.K.A. i współpracy z Partnerem projektu – Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej”. Koordynatorem działań jest Tamara Matiukh (794-247-512, tamara.matyux@gmail.com). Więcej o działaniach na www.dworek.warka.pl/UA

  Projekt „W obcym kraju razem raźniej” realizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. we współpracy z Federacją Funduszy Lokalnych w Polsce i Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej” dzięki dofinansowaniu TechnipFMC oraz dzięki dofinansowaniu z TGE Kryzysowy Fundusz dla Ukrainy.

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE