-0.7 C
Warka
piątek, 3 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRFranciszek Gray - wspomnienie Warki sprzed niemalże 50 laty

  Franciszek Gray – wspomnienie Warki sprzed niemalże 50 laty

  W piątek 9 grudnia odbyły się dwa spotkania autorskie z byłym dyrektorem Winiarni, prezesem i wiceprezesem KS Pilica Warka – Franciszkiem Grayem.

  Przyczynkiem do zaproszenia osoby, która z Warką związana była jedynie kilka lat było wydanie w ubiegłym roku książki biograficznej opisującej m.in. tamte czasy. Pierwsze ze spotkań odbyło się w auli Liceum Ogólnokształcącego w Warce. Uczestniczyli w nim nie tylko licealiści ale również trzy klasy z Zespołu Szkół w Warce. Drugie spotkanie było w formule otwartej a większość z przybyłych na nie stanowili współpracownicy sprzed lat.

  Podczas spotkań Franciszek Gray opowiadał o swoim barwnym życiu i wielu doświadczeniach zarówno osobistych jak i zawodowych. Wspominał o działalności w Warce, kiedy to zarządzał i modernizował Winiarnię (obecnie Warwin) ale też kiedy dostał zadanie wybudowania dla Warki zakładu w Tarczynie. Na zakończenie każdy mógł nabyć książkę ze specjalną dedykacją od autora.

  Organizatorzy spotkania – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” oraz Centrum Sportu i Rekreacji składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom wydarzenia, w szczególności dyrekcji obu wareckich szkół średnich za możliwość spotkania z młodzieżą.

  Dworek na Długiej

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE