3.3 C
Warka
środa, 29 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeBóg się rodzi, pokój niesie wszystkim ludziom w całym świecie! - Jasełka...

  Bóg się rodzi, pokój niesie wszystkim ludziom w całym świecie! – Jasełka w Konarach

  Z wielką ulgą szkoła w Konarach powróciła po pandemii do zwyczaju organizacji wigilii środowiskowej i wystawiania przedstawień zwanych jasełkami. Tegoroczne przedstawienie pod tytułem ,,Bóg się rodzi, pokój niesie” nawiązywało do świąt Bożego Narodzenia jakie przyszło obchodzić Polakom w czasie II wojny światowej. Był to gest solidarności z walczącą obecnie Ukrainą. Do szkoły w Konarach uczęszcza aktualnie 145 dzieci, w tym 23 dzieci ukraińskojęzycznych, które powoli wrastają w naszą społeczność. Wzięły one czynny udział w jasełkach, bez względu na stopień opanowania języka polskiego i przynależność do innego kościoła. Wzruszającym momentem była kolęda ukraińska zaśpiewana przez dwie odważne uczennice – Juliankę Hirską i Dianę Sliusarchuk.

  Widzowie wzięli udział w niepowtarzalnym i wyjątkowym przedstawieniu. Finałowy polonez wykonany do melodii najpiękniejszej polskiej kolędy ,,Bóg się rodzi” przez uczniów z polskimi i ukraińskimi kotylionami wzruszył i dał wiele do myślenia. Życie stawia przed pedagogami nieoczekiwane wyzwania. Pandemia wymusiła nauczanie zdalne, a zaraz potem z powodu wybuchu wojny tuż za naszą granicą – nauczanie obcojęzycznych uczniów. Są jednak dumni z tego, że od początku wojny decyzją Dyrektor Szkoły Lidii Grzegorek do szkoły w Konarach były przyjmowane ukraińskie dzieci. Wymagało to od pedagogów pewnej odwagi, elastyczności, otwartości, chęci sprostania zadaniom, przed którymi zostali postawieni z dnia na dzień. Dziś z dumą patrzą na efekty swojej pracy, jak również na uczniów i rodziców z Konar, którzy jak zawsze wykazują empatię i serce w stosunku do ludzi potrzebujących pomocy. Zgoda buduje!

  PSP Konary

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE