-6.2 C
Warka
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Więcej

  Kobieta zmienną jest…

  17 października w Dworku na Długiej odbył się już trzeci wykład Wareckiej Akademii Wiedzy. Gościliśmy wykładowczynię Monikę Agnieszkę Klimowicz która przybliżyła nam kanony kobiet zmieniające się na przestrzeni lat. Jaka była kobieta kiedyś? Jaką pełniła rolę w społeczeństwie?  Okazało się, iż w każdej z epok ta pozycja zmieniała się i to znacznie, posiadała swój kanon kobiety pięknej, idealnej. Wykładowczyni szczegółowo opisała zmieniające się ideały, charakterystykę pielęgnacji, typów makijażu z jakich korzystały kobiety. Po wykładzie uczestnicy uświadomili sobie jakie skrajne zmiany zaszły w  kanonach piękna. Wnioskiem jaki się wysuwa z wykładu jest to, że ideał kobiety zmieniał się przez lata i tak będzie nadal.

  Zapraszamy na kolejne spotkanie – w następny czwartek 24 października, jak zwykle w Dworku na Długiej. Wybierzemy się razem daleko, daleko stąd – aż do Kenii w Afryce. Poznamy egzotyczny świat i niezwykłych ludzi. Zapraszamy.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE