-3.4 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeParafieXXIX Niedziela zwykła 20 października 2013 r

  XXIX Niedziela zwykła 20 października 2013 r

  Poniżej ogłoszenia parafialne z XXIX Niedzieli zwykłej – 20.10.2013 r.

  • 22 października obchodzimy święto Błogosławionego Jana Pawła II. W naszym kościele Msza św. o godz. 7.00 i uroczysta o godz. 18.00. Wystawienie Relikwii Błogosławionego Jana Pawła II na Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po obu mszach św. oddanie czci Relikwiom Błogosławionego Jana Pawła II.
  • Za tydzień w ostatnią niedzielę października wchodzimy w trzy święta ukazujące rzeczywistość Kościoła:
  • ostatnia niedziela października (za tydzień) święto rocznicy konsekracji kościoła, naszego parafialnego – Święto Kościoła Pielgrzymującegona ziemi, a więc nas wszystkich.
  • 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych – Święto Kościoła Tryumfującego w Niebie. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 9.00. Główna Msza Św. odbędzie się na naszym cmentarzu o godz. 12.00, po niej procesja w intencji zmarłych. O godz. 19.00 wieczorna procesja po cmentarzu w intencji zmarłych.
  • 2 listopadawspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Zaduszki. Dzień modlitw w intencji Kościoła Pokutującego w czyśćcu. Wtedy w naszym kościele Msza Św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Po każdej Mszy Św. modlitwa za zmarłych i procesja do katakumb.
  • W wigilię Wszystkich Świętych tj. w czwartek 31 października o godz. 19.00 rozpocznie się Marsz Świętych, przejdziemy ulicami Warki. Zapraszamy wszystkich parafian i prosimy dzieci, młodzież i dorosłych, aby ucharakteryzowali się na swojego ulubionego świętego. Celem tego marszu jest lepsze przygotowanie do uroczystości Wszystkich Świętych, którymi mamy stawać się także my.
  • Przyjmujemy na nowe przypominki roczne, wtedy modlimy się w intencji tych zmarłych w każdą niedzielę o godz. 11.30, Msza Św. w ich intencji w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Przyjmujemy intencje Mszy Św. na czas oktawy – ośmiu dni uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada. Wtedy uroczysta Msza Św. o godz. 18.00. Ofiary zarówno na przypominki roczne i na Msze Św. w oktawie dobrowolne.
  • W przyszłą niedzielę 27 październikaprzy Parafii Św. Mikołaja w godz. 10.00 – 14.00 zostanie zorganizowana akcja oddawania krwi. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek, który ukończył 18 lat, a nie przekroczył 60 r. życia i waży więcej niż 50 kg. Oddając własną krew ratujemy życie innych.
  • W ostatnią niedzielę miesiąca ofiary zbieramy na cele inwestycji parafialnych. Prosimy o hojność.
  • Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z prośbą o sfinansowanie prac osuszenia, odgrzybienia i odsolenia fundamentów kościoła i klasztoru. Koszt 900 tys. złotych. Jeżeli dotację otrzymamy, o co się módlmy, musimy mieć znaczny wkład własny.

  źródło: ogłoszenia parafialne z kościoła p.w. M.B. Szkaplerznej w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE