Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPowiat Grójecki w Warce zainaugurował projekt „Stolica Kultury Mazowsza”

  Powiat Grójecki w Warce zainaugurował projekt „Stolica Kultury Mazowsza”

  Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Powiat Grójecki w tym roku został wybrany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego „Stolicą Kultury Mazowsza”.

  Oficjalna inauguracja projektu połączona z symbolicznym przekazaniem klucza przez przedstawicieli zeszłorocznego laureata – Płocka władzom Powiatu Grójeckiego miało miejsce 2 marca w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

  Wśród przybyłych na uroczystość gości byli m.in.: Poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Magdalena Biernacka, Radni Powiatowi na czele ze Starostą Krzysztofem Ambroziakiem i Przewodniczącym Rady Januszem Karbowiakiem, burmistrzowi, wójtowie, przewodniczący Rad Gmin, przewodniczący Komisji Kultury w poszczególnych samorządach, dyrektorzy jednostek samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych.

  To niezwykle uroczyste wydarzenie poprowadziła Iwona Stefaniak – Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, instytucji kultury współprowadzonej przez Powiat Grójecki i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z harmonogramem aż 40 wydarzeń, które planują zorganizować w roku 2023 samorządy gminne, samorząd powiatowy, instytucje samorządowe oraz organizacje społeczne.

  Przekazanie klucza do „Stolicy Kultury Mazowsza” wszystkim samorządowcom ziemi grójeckiej poprzedziło odczytanie przez Kierownik Referatu Kultury Miasta Płocka Ingę Kujawę-Zawadzką listu gratulacyjnego od Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

  Uroczystość uświetnił koncert znakomitego jazzmana Stanisława Soyki, co nadało wydarzeniu niepowtarzalny charakter i podniosłość.

  Promocja Powiat Grójecki

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE