Więcej
  Strona głównaSportBieganieNiesamowity Mateusz Gos!

  Niesamowity Mateusz Gos!

  22 kwietnia w Olkuszu na Mistrzostwach Polski na dystansie 10 000 m historycznego wyczynu  dokonał Mateusz Gos i w kapitalnym stylu został Mistrzem Polski na najdłuższym lekkoatletycznym biegu rozgrywanym na stadionie. Mateusz niejednokrotnie już nas zaskakiwał udowodniając, że dynamicznie się rozwija i sprawia nam takie radosne niespodzianki jak chociażby srebrny medal na 5000 m na ubiegłorocznych MP Seniorów w Suwałkach.

  W Olkuszu, kiedy spiker wymieniał faworytów do zwycięstwa, nie wspomniał o Mateuszu, i jakie musiało być zdziwienie kibiców i obserwatorów kiedy po piątym kilometrze zawodnik zaczął odrabiać stratę do prowadzącej dwójki, a po ósmym dogonił i wyprzedził klubowego kolegę Mateusza Kaczora i niezagrożony wyszedł na prowadzenie i systematycznie je powiększał. To było profesorskie rozegranie wyścigu i widać, że Gos jest w kapitalnej dyspozycji, a długie finisze są jego zabójczą bronią.

  I tak pochodzący z Warki, a trenujący pod okiem Artura Błasińskiego w RLTL Optima Radom zapisał się w annałach polskiej lekkoatletyki i od 22 kwietnia możemy jego nazwisko zobaczyć w Wikipedii wpisując frazę „Zwycięzcy Mistrzostw Polski na 10 000m”. Dodam, że Mateusz wypełnił minimum na Mistrzostwa Europy na tym dystansie i w lipcu wystartuje w Espoo w Finlandii w kategorii U-23.

  A jak sam skomentował swój wyczyn? –  „Jestem mega zadowolony i to był chyba mój najlepszy dzień w życiu…”

  Mateusz – jesteśmy dumni, gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

  Mateusz Gos – czas 29:17;80

  22 kwietnia 2023

  Mistrz Polski Seniorów, Młodzieżowców U-23 i drużynowy Mistrz Polski z RLTL Optima Radom na 10 000 metrów

  Jacek Winiarczyk

  KS Start Pułaski Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE