-1.3 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościRowerzysta został śmiertelnie potrącony

  Rowerzysta został śmiertelnie potrącony

  Złe warunki atmosferyczne i nieuwaga kierowców zbierają tragiczne żniwo w postaci wypadków na drogach gminy Warka i powiatu grójeckiego.

  W czwartkowy wieczór, 24 października, doszło do dwóch bardzo niebezpiecznych incydentów drogowych z udziałem rowerzystów. Pierwsze tragiczne zdarzenie miało miejsce w Konarach. Na tamtejszej drodze numer 731 kierowca samochodu osobowego marki Audi potrącił 50-letniego mężczyznę jadącego na rowerze. Obrażenia, których doznał rowerzysta okazały się na tyle poważne, że mężczyzna zmarł. Prawdopodobnie na tę tragedię złożyły się dwa czynniki – niezachowanie należytej ostrożności przez kierowcę samochodu, a także brak elementów odblaskowych u rowerzysty.

  Drugi niebezpieczny incydent z udziałem kierowcy i rowerzysty miał miejsce w Podolu (gmina Grójec).  Kierowca Hondy Accord zmierzający w kierunku Radomia, potrącił rowerzystę, który niespodziewanie wtargnął na jezdnię z jednej z pobocznych dróg.  Rowerzysta to 39-letni mężczyzna. W wypadku doznał on wielu obrażeń, w wyniki których trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  Po wykonaniu przez policję czynności powypadkowych okazało się, że wina za tę kolizję spoczywa w 100% na osobie rowerzysty.  Poszkodowany mężczyzna został poddany badaniu na wykrycie obecności alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że mężczyzna jechał na rowerze pod wpływem alkoholu. Miał on aż 3,74 promila w wydychanym powietrzu.

  Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Jesienna aura często rodzi gęste mgły, które w znacznym stopniu ograniczają widoczność na drodze.  Taka sytuacja stwarza zagrożenie nie tylko dla kierowców, lecz także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów. Maszerując poboczem jezdni po zmierzchu bądź jadąc na rowerze, pamiętajmy o zaopatrzeniu się w odblaskowe elementy, które mogą uratować nasze życie i zdrowie.

  informacja: KPP Grójec

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE