Więcej
  Strona głównaWiadomościAkcja "Znicz 2013"

  Akcja „Znicz 2013”

  Rokrocznie obchody uroczystości dnia Wszystkich Świętych zwiastują wzmożony ruch na drogach. Doświadczenia z ubiegłych lat uczą, że w pierwszych dniach listopada na ulice wyjeżdża nie tylko znacznie więcej samochodów, lecz także organizacja ruchu drogowego zostaje w dużym stopniu utrudniona.   Szczególnie problematycznymi punktami, są okolice cmentarzy. Stragany ze zniczami oraz kwiatami w połączeniu z napływającym korowodem samochodów sprawiają, że często miejsca otaczające nekropolie przypominają istne pandemonium.

  Utrudnienia w ruchu drogowym sprawiają, że policja od parunastu lat w okresie obchodów dnia święta zmarłych zwiększa działania prewencyjne. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zadbają o prawidłową organizację ruchu w miejscach, w których natężenie komunikacyjne będzie największe, czyli w okolicach cmentarzy, dworców komunikacyjnych oraz na głównych drogach miast. Policjanci będą kontrolowali również kierowców pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz jak w każdym roku zmonitorują trzeźwość osób prowadzących samochód. Tegoroczna Akcja Znicz rozpocznie się 28 października. Czynności prewencyjne prowadzone przez policję i inne służby porządkowe, związane ze zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa podczas okresu dnia Wszystkich Świętych potrwają do 3 dnia listopada.

  Tradycyjnie policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o zwiększoną dozę wyobraźni i świadomości podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.  Już teraz policja przypomina o złotych zasadach, o których to kierowcy i piesi nie powinni zapomnieć podczas pierwszych dni listopada. Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji czytamy:

  Należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy o wcześniej zapadającym zmroku.

  Sprawdzić stan techniczny pojazdu, zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę.

  Szczególną uwagę zwracać na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu. Stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem ręcznie.

  Należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy

  Funkcjonariusze przypominają także, że okres święta zmarłych, to złoty czas dla amatorów łatwej formy zarobku. Policjanci z KPP przypominają o podstawowych zasadach zabezpieczenia się przez złodziejami:

  Zwracajmy baczną uwagę na nasze torebki czy siatki – bagaż pozostawiony bez opieki nawet na krótki czas szybko może „zmienić” właściciela.

  Nie pozostawiajmy w zaparkowanym samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy tym natychmiast Policję, nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy.

  Wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby pamiętajmy o dokładnym pozamykaniu drzwi i okien. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego mieszkania podczas naszej nieobecności. W przypadku, kiedy mimo wszystko dojdzie do włamania, pamiętajmy żeby nie robić w mieszkaniu żadnych porządków – w ten sposób możemy zatrzeć ślady należące do złodziei. Jak najszybciej zadzwońmy na policję.

  Uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

  UWAGA!

  Przypominamy że w dniach: 31 października w godz. 18-22, 1 listopada w godz. 8-22 będzie obowiązywało ograniczenie w ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie ciężaru powyżej 12 t.

   źródło: KPP Grójec

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE