Więcej
  Strona głównaWiadomościCzarny bilans długiego weekendu na pobliskich drogach

  Czarny bilans długiego weekendu na pobliskich drogach

  Dobiegający końca długi weekend na trwale zapisze się w pamięciach wielu uczestników ruchu drogowego, którzy padli ofiarą wzmożonego ruchu. Pierwsze dni listopada rokrocznie zwiastują utrudnienia komunikacje na najczęściej uczęszczanych ulicach. Podobnie było i w tym roku. Pomimo czynności prewencyjnych prowadzonych przez policjantów, nie udało im się w porę zapobiec drogowym incydentom.
  Statystyki akcji „Znicz 2013” prowadzonej od 28 października w całej Polsce przybierają czarne barwy. Setki drogowych kolizji, tysiące nietrzeźwych kierowców – to fakty wpływające na niebezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego podczas pierwszych dni listopada. Podobnie było na drogach powiatu grójeckiego i okolicznych miejscowości, gdzie nadmierna prędkość, zmęczenie i alkohol odegrały pierwszoplanowe role podczas ulicznych kolizji.

  W oddalonej nieopodal Warki Czerwonce 2 listopada o godzinie 03.00 nad ranem doszło do dachowania samochodu. Kierowca samochodu osobowego marki Peugeot niespodziewanie zjechał z łuku drogi. Auto zjechało na pobocze i dachowało. Kierowca samotnie podróżujący samochodem z ciężkimi obrażeniami ciała natychmiast został odwieziony do radomskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyną wypadku było prawdopodobnie zmęczenie i nadmierna prędkość.

  W czwartkowy wieczór 31 października drogowa tragedia wydarzyła się w Błędowie. Policjanci odbywający patrol drogowy nieoznakowanym oplem vectrą zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Honda. Podczas wykonywania czynności kontrolnych niespodziewanie w tył policyjnego opla z dużą prędkością uderzyła osobowa toyota. Uderzenie było tak potężne, że kierowca toyoty – 57-letni mężczyzna zginął na miejscu. Siła zderzenia spowodowała, że policyjna vectra uderzyła w stojący przed nią samochód należący do poddawanego kontroli drogowej kierowcy. W wyniku wypadku policjanci – 30-letnia kobieta i 29 – letni mężczyzna zostali odwiezieni do szpitala. Doznali oni licznych obrażeń ciała. Osoby podróżujące poddawaną kontroli drogowej hondą nie odnieśli żadnych obrażeń. Sprawę drogowej tragedii badają policjanci, spróbują oni ustalić przyczyny wypadku.

  Niestety nie tylko nieuwaga kierowców jest główną przyczyną wypadku. Również ich bezmyślność sieje zagrożenie na drodze. W miniony weekend na okolicznych drogach doszło do wielu incydentów z uczestnikami ruchu drogowego, którzy byli pod wpływem alkoholu. W czwartek grójeckim policjantom udało się zapobiec tragedii. Dzięki informacji zgłoszonej oficerowi dyżurnemu przez pewnego kierowcę, policyjny patrol zatrzymał samochód osobowy marki Seat, który rzekomo w dziwny sposób poruszał się po ulicach Grójca. Obawy policjantów i kierowcy, który powiadomił o zdarzeniu komisariat potwierdziły się. Prowadząca samochód 43-letnia kobieta miała niemalże 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanej kobiety, jej sprawa zaś trafi do prokuratury.

  W piątkowe popołudnie (godzina 17.00) w Wyborowie doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. 19-latek prowadzący motocykl uderzył w 23-letniego mieszkańca Wyborowa jadącego na rowerze. Zderzenie było tak silne, że rowerzysta zginął na miejscu. Motocyklista w ciężkim stanie trafił do szpitala. W wypadku poważnie ucierpiał także pasażer jadący na motorze. Trafił on do szpitala. Przyczyny wypadku jak na razie są niejasne. Policjanci zapowiadają wnikliwe zbadanie przyczyn wypadku. Z powodu utraty przytomności przez motocyklistę i utrudnionego kontaktu z pasażerem mundurowi nie mogli ustalić żadnych faktów pozwalających na zdefiniowanie jednoznacznej przyczyny wypadku.

  Listopadowe święto zawsze obfituje w liczne zdarzenia drogowe, niestety często również w te tragiczne. Prowadzone przez policjantów czynności prewencyjne czasami nie są w stanie w pełni zapewnić bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego podczas wzmożonego ruchu na drogach należy zaopatrzyć się w dozę wyobraźni i świadomości. Gdyż nawet najlepsza policyjna prewencja nie jest w stanie zastąpić rozwagi i instynktu kierowcy.

  informacja: KPP Grójec, echodnia.eu

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE