Więcej
  Strona głównaInstytucjeWielka barka pośrodku osiedla

  Wielka barka pośrodku osiedla

  Według umowy z ratuszem na zrealizowanie inwestycji jest rok. Przypomnijmy, że samorząd zdecydował się na eksperyment i zlecił budowę przedszkola firmie, która dysponowała własną działką pod budynek. W ramach wzajemnych rozliczeń, po przejęciu nowego obiektu i związanego z nim gruntu gmina odda wykonawcy stare przedszkole wraz z terenem, na którym ono stoi, oraz dopłaci brakującą kwotę.

  Źródło: nadwisla.pl

  Roboty przy ul. Mazowieckiej ruszyły 4 listopada. Ponieważ placówka będzie parterowa, długa i wąska, deweloper (i jednocześnie projektant) postanowił upodobnić ją do barki. Okna mają być okrągłe, a na elewacji mają powstać „płaskorzeźby” przedstawiające m.in. koła ratunkowe i kotwicę.

  Do przedszkola trafi 250 dzieci, o 80 więcej niż uczęszcza do istniejącego przedszkola samorządowego. – Zamierzamy zakończyć nabór dzieci oraz kadry przed 1 września 2014 roku. Jeżeli nie uda się w tym terminie otworzyć placówki, przedszkolaki tymczasowo trafią do oddziałów przedszkolnych w szkołach – zakłada burmistrz Dariusz Gizka.

  Burmistrz, zachęcony tym, że pomysł na budowę przedszkola udało się doprowadzić do szybkiej realizacji, snuje kolejne plany. – Zastanawiam się nad budową w takim samym systemie 70–80 mieszkań komunalnych – ujawnia.

  PIOTR CHMIELEWSKI

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE