Więcej
  Strona głównaInstytucjeTrzy medale dla dyrektorów wareckich szkół

  Trzy medale dla dyrektorów wareckich szkół

  Pod koniec października tego roku w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych, Nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla nauczycieli, dyrektorów szkół i pracowników Oświaty z obszaru działania Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie delegatura w Radomiu. Uroczystość poprowadziła Pani Dorota Sokołowska Dyrektor Delegatury, a odznaczenia i nagrody wyróżnionym wręczali:  Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik.

  Medale dla naszych

  W gronie nagrodzonych osób znalazło się dwóch dyrektorów szkół podstawowych z gminy Warka: Dorota Iskra – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce oraz  Maryla Szajner dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2  im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Obydwie Panie otrzymały Złote Medale za Długoletnią Służbę. Wyróżnienie to nadawane jest w uznaniu wzorowego, wyjątkowo sumiennego wypełniania obowiązków wynikających z wykonywanej pracy zawodowej w służbie państwu. To kolejne tego typu wyróżnienia dla dyrektorów wareckich placówek oświatowych ponieważ w roku 2012 tym samym medalem została nagrodzona Ewa Bugała – dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1  w Warce.

  Ponadto Dorota Iskra otrzymała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika jeszcze jedno odznaczenie – Medal Komisji Edukacji Narodowej. Jest on nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Jest to niewątpliwie uhonorowanie całokształtu działalności, którą prowadzi Pani dyrektor na licznych obszarach.

  Medale oswiata 2 ZM Medale oswiata 1 ZM

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE