Więcej
  Strona głównaInstytucjeKrótka historia pewnej Szkolnej Kasy Oszczędności

  Krótka historia pewnej Szkolnej Kasy Oszczędności

  Szkolna Kasa Oszczędności przy PSP w Michałowie obchodziła w tym roku jubileusz 15-lecia. 27 listopada 1998 r. została założona zbiorcza książeczka SKO w banku PKO w Warce i dokonano pierwszej wpłaty. Było to zupełnie inne SKO – mniej barwne i mniej ciekawe. Nie było tylu konkursów i nagród…

  Pełne odrodzenie i rewitalizację SKO przeszło 3 lata temu. Wtedy, szkoła w Michałowie jako pierwsza w naszym regionie i jedna z pierwszych w Polsce przystąpiła do tzw. „nowego SKO”. Jest to bardzo atrakcyjny i nowatorski program – jedyny w Europie. Uczniowie posiadają własne oprocentowane konta i różne atrakcje na swojej aplikacji. Biorą udział w konkursach indywidualnych i międzyszkolnych. Co warte podkreślenia prowadzone są również zajęcia z edukacji finansowej. Pełen rozkwit programu „nowego SKO” w Michałowie nastąpił po otwarciu platformy „Szkolne Blogi”, na której opisywane są działania SKO… w formie kroniki elektronicznej. Każdego roku szkoła przystępuje do ogólnopolskiego Konkursu dla „SKO” oraz „SKO – Blog Miesiąca”… i ma się czym pochwalić – na ich koncie znajdują się liczne nagrody finansowe i rzeczowe, np. laptopy, aparat fotograficzny, projektor, ekran. Byli również na wycieczce sponsorowanej przez bank PKO połączonej z nagrywaniem reklamowego filmu.

  Przez 15 lat opiekunem SKO jest pani Elżbieta Chojnacka – wielokrotna laureatka brązowych, srebrnych i złotych odznak SKO za szczególne zasługi w procesie edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów.

  Warto oszczędzać z głową… o czym przekonują „ekonomiści” z Michałowa.

  01 - 15-lecie 011 02 - 15-lecie 001 03 - GALA 04 - gazetka 05 - kroniki 06 - kroniki1

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE