Więcej
  Strona głównaInstytucjeKrólowa matematyka gościła w Michałowie

  Królowa matematyka gościła w Michałowie

  Miesiąc matematyki to inicjatywa mająca na celu promowanie matematyki poprzez organizowanie różnorodnych wydarzeń, warsztatów i konkursów matematycznych. Jest to świetny pomysł na zainteresowanie dzieci matematyką oraz pokazanie, że może być ona fascynująca i przydatna w życiu codziennym.

  Marzec jest miesiącem, w którym większą uwagę poświęcamy królowej nauki, czyli matematyce. Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowie po raz pierwszy przez cały miesiąc celebrowaliśmy to święto. Pani Barbara Dudela, nauczycielka matematyki, koordynowała przebieg konkursów ogólnopolskich: Logiczne Myślenie, Galileo, Olimpiada matematyczna Olimpus, przeprowadziła konkursy szkolne, była inicjatorem wielu ciekawych przedsięwzięć związanych z tym wydarzeniem. Łącznie ponad 60% uczniów wzięło udział w konkursach, a w niektóre akcje zaangażowana była nawet cała szkoła.

  We współpracy z nauczycielką klas młodszych – Iwoną Sokołowską przeprowadzona została trzecia edycja konkursu „Sudoku”, w którym dzieci walczyły o puchar „Mistrza Sudoku”. Po raz pierwszy odbyły się konkursy matematyczno – językowe: „Dyktando matematyczne” we współpracy z nauczycielką języka polskiego – Pauliną Lipińską oraz „Matematyka po angielsku” we współpracy z nauczycielkami języka angielskiego – Jolantą Sokołowską i Justyną Chłopicką. W obu konkursach pierwsze miejsce zdobyła ta sama uczennica, która bezbłędnie rozwiązała zadania konkursowe. Kolejnym zadaniem dla uczniów, tym razem sprawdzających ich wyobraźnię przestrzenną był konkurs „Auta3D”, w którym na podium znalazły się dwie uczennice.

  Najważniejszym wydarzeniem, angażującym wszystkich uczniów szkoły oraz przy okazji najbardziej stresującym, była akcja „Młodzi Nauczyciele”, w której to uczniowie klasy 6 musieli wcielić się w rolę nauczyciela i w parach przeprowadzić lekcje dla wszystkich, nawet starszych od siebie, koleżanek i kolegów. Konsultacje z poszczególnymi nauczycielami, ogromne zaangażowanie, kreatywność oraz współpraca uczniów pozwoliły na doskonałe spełnienie się w nowej roli. Zaskoczeni poważnym podejściem uczniów byli nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim pozostali uczniowie – uczestnicy zajęć.

  Mimo iż marzec już się zakończył z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursów ogólnopolskich, które mają się ukazać w maju.

  „To nie koniec naszej pracy” sygnalizują z uśmiechem uczniowie. W tym miesiącu czeka ich kolejne wyzwanie. Akcja „Uczeń – Korepetytor”, w której na dodatkowych godzinach chętni uczniowie będą pomagać słabszym w zrozumieniu poszczególnych, trudnych dla nich zagadnień z matematyki. Tym razem celem nie jest miejsce na podium, lecz poprawa ocen przed nieubłagalnie zbliżającym się końcem roku szkolnego, tak, aby uzyskane świadectwo było dla wszystkich powodem do dumy.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE