Więcej
  Strona głównaBlogiMłodzi turyści na trasie rajdu „Kwitnące jabłonie”

  Młodzi turyści na trasie rajdu „Kwitnące jabłonie”

  11 maja 2024r. ok. 170 młodych turystów wraz z opiekunami z 9 szkół (Ostrołęka, Konary, Watraszew, Sułkowice, Częstoniew, Nowa Wieś, Wrociszew i obie wareckie podstawówki) wyruszyło na trasę 59. Rajdu Pieszego „Kwitnące Jabłonie”. Rajd zorganizowany został przez warecki Oddział PTTK.

  Uczestnicy do urokliwej Rososzki dojechali autokarami, gdzie spotkali się przy pięknej figurce. Oglądając piękne krajobrazy, zachwycając się szpalerami kwitnących akacji i ciesząc się słoneczną pogodą dotarli do Rososzy, do Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tam zostali serdecznie przyjęci przez proboszcza parafii dr. Michała Dubickiego, który barwnie opowiedział o historii i współczesności kościoła i wiernych. Następnie w radosnym korowodzie przeszli do Zalesia do PSP im. Poetów Polskich. W gościnnych progach szkoły przyjęła turystów dyrektor, Jolanta Jakubczyk. Tam czekało już na nich płonące ognisku. W cieniu pięknych drzew rosnących na terenie placu szkolnego zjedli kiełbaski i wypili soczki przekazane przez organizatorów. Mieli okazję do wspólnej, integrującej grupy z różnych szkół, zabawy i gry w piłką nożną i ręczną. Jak to zwykle bywa, wszystko co dobre szybko się skończyło i przyszedł czas podsumowań i podziękowań.  Prezes oddziału, Marzena Jankowska, podziękowała pani dyrektor za przyjęcie turystów oraz pani Barbarze Panek za przygotowanie trasy i poprowadzenie turystów. Rozdane zostały legitymacje dla nowych członków oddziału PTTK. Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Prezes pamiątkowe dyplomy oraz piłki do wykorzystania w zabawach i grach podczas szkolnych przerw lekcyjnych. Do Warki uczestników rajdu odwiozły autokary.

  Warecki Oddział PTTK dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji rajdu.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE