Więcej
  Strona głównaInstytucjeABC Empatii w Warce

  ABC Empatii w Warce

  29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce, na zaproszenie miejscowego oddziału firmy ABC Czepczyński, odbyła się wyjątkowa lekcja, będąca częścią projektu edukacyjnego „ABC Empatii”. Wydarzenie zorganizowane przez Czepczyński Family Foundation miało na celu promocję edukacji włączającej oraz aktywizację osób z niepełnosprawnościami.

  Projekt ABC Empatii ma na celu likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. Fundacja, poprzez edukację najmłodszych, prowadzi do społecznego zrozumienia i przejawiania empatii w stosunku do ludzi z niepełnosprawnościami, a także do ich aktywizacji.

  Lekcja przeprowadzona przez doświadczonego pedagoga oraz osobę z niepełnosprawnością ruchową, ukazała praktyczne aspekty zastosowania materiałów edukacyjnych projektu – ABC Empatii. Współprowadząca lekcję Andżelika Szymańczak cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, przez co porusza się przy pomocy wózka elektrycznego. Jest samodzielna, pomimo ciężkiej choroby – studiuje psychologię, pracuje zdalnie na stanowisku wideokontrolerki, a teraz podjęła współpracę z Czepczyński Family Foundation, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i inspirować młode pokolenia. Podczas lekcji Andżelika opowiedziała uczniom o swoich codziennych wyzwaniach oraz o tym, jak technologia i odpowiednie wsparcie społeczne pomagają jej w życiu i pracy.

  Wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że wyjątkowo w zajęciach udział wzięły dwa oddziały klas. Zaciekawione dzieci zadawały dużo pytań oraz brały udział w zabawach, mających na celu przedstawienie codziennych wyzwań z życia osób z niepełnosprawnościami.

  Celem CFF jest przekazanie projektu ABC Empatii każdej szkole podstawowej w Polsce, aby każdy uczeń miał dostęp do edukacji włączającej i tym samym zminimalizować wykluczenie społeczne wśród dzieci.

  SP nr 1 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE