Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWernisaż wystawy malarstwa Julity Rajkowskiej

  Wernisaż wystawy malarstwa Julity Rajkowskiej

  W piątek, 7 czerwca w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbył się wernisaż wystawy malarstwa Julity Rajkowskiej.

  Julita Rajkowska jest plastykiem, pedagogiem i animatorem kultury. Od 2000 roku należy do „Twórczej Grupy Piaseczno”. Studnia ze sztuki i plastyki ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim, studia z pedagogiki kulturoznawczej z animacją w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie. Wykształcenie i swoje zainteresowania w dziedzinie sztuki łączy z pracą pedagogiczną jako nauczyciel plastyki. Bierze udział w plenerach malarskich i wystawach zbiorowych Grupy, wystawia również indywidualnie w kraju i za granicą. Prace artystki znajdują się w muzeach oraz zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Francja, Belgi, Luksemburg).

  Zebrani goście mieli możliwość podziwiać prace, które przedstawiały motywy kwiatowe oraz zwierzęta w nietuzinkowej, trochę abstrakcyjnej odsłonie. W obrazach widać dominację jasnych, pastelowych barw.

  Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 5 lipca 2024 r. w godzinach pracy „Dworku na Długiej”.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE