Więcej
  Strona głównaInstytucjeZakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół na Obwodowej

  Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół na Obwodowej

  Oceny już wystawione, świadectwa wypisane, a za oknem – długi dzień i piękne słońce. W ostatnim, przedwakacyjnym dniu – 21 czerwca 2024 r. – odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego “Warszawa” w Warce. Nasi uczniowie czekali ze zniecierpliwieniem na ostatni dzwonek, który wybrzmiał o godzinie 9:30, zapraszając wszystkich przybyłych na uroczystość.

  Dyrektor Anna Górnicka przywitała serdecznie Starostę Powiatu Grójeckiego – Krzysztofa Ambroziaka, Radnego Powiatu Grójeckiego – Cezarego Kołodziejskiego, właściciela firmy Addesigner Adama Kurowskiego, przewodniczącą Rady Rodziców Marzenę Jagiełło, grono pedagogiczne, pracowników administracji oraz wszystkich uczniów.

  Najważniejszym i długo wyczekiwanym momentem było wręczenie przez Panią Dyrektor i wychowawców nagród za dobre, bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Wielu uczniów zostało uhonorowanych Stypendium Starosty Grójeckiego. Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Daniel Górnicki z klasy 4 TOI. Daniel otrzymał również voucher od firmy Addesigner dla ucznia z najlepszą średnią ocen. Tego dnia przekazane zostały również nagrody dla uczniów za stuprocentową frekwencję, konkurs historyczny, osiągnięcia sportowe w piłce siatkowej, konkurs hotelarski i wiele innych.

  Podczas uroczystości wyróżnieni zostali nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za całoroczne zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz szkoły. Aleksandra Bartuszek i ksiądz Tomasz Kołodziejski otrzymali nagrodę dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz promowanie wśród uczniów pięknych postaw i wartości. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy sukcesów i wybitnych osiągnięć.

  Koniec roku szkolnego wiąże się również z ostatnim dzwonkiem dla niektórych nauczycieli. Z łezką w oku pożegnaliśmy księdza Tomasza Kołodziejskiego, który kończy posługę kapłańską w naszej parafii. Delegacje nauczycieli, samorządu szkolnego oraz uczniów złożyły na ręce księdza serdeczne podziękowania, kwiaty i upominki. Ksiądz Tomasz na zawsze pozostanie w pamięci pracowników szkoły i uczniów jako człowiek służący dobrą radą i pomocą. Księże Tomaszu, dziękujemy za wsparcie, będzie nam księdza brakowało!

  Podczas apelu odbyło się również krótkie podsumowanie projektu “Zawodowo przez Europę” dofinansowanego w ramach programu Erasmus +. Koordynatorki: Izabela Podworska, Sylwia Bekas i Agata Gabler- Śliwa serdecznie podziękowały wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tak wspaniałego wyjazdu dla uczniów. Młodzież otrzymała certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w programie oraz po raz ostatni w tym świetnie zintegrowanym zespole wykonano im pamiątkowe zdjęcie.

  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyróżnionym. Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom życzymy cudownych wakacji, odpoczynku, relaksu i naładowania akumulatorów na kolejny rok szkolny.

  Do zobaczenia już we wrześniu!

  Dorota Dudojć-Prokopczyk, Sylwia Bekas

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE