Nietypowy „Dzień Babci i Dziadka” uczniów z Michałowa

Nietypowy „Dzień Babci i Dziadka” uczniów z Michałowa

Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto dla świętujących ten dzień, jak i dla wnuków którzy szczególnie tego dnia, starają się z całego serca uhonorować dziadków i babcie.

Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałowie, świętowały ten dzień odwiedzając podopiecznych znajdującego się zaledwie o 8 km od Michałowa Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w gminie Stromiec.

Uczniowie klasy II wraz z wychowawcą Iwoną Sokołowską wręczyli wszystkim osobom, które nie mają możliwości świętowania tego dnia ze swoja rodziną, własnoręcznie wykonane upominki – serca z życzeniami i tulipany oraz zaprezentowali  specjalnie przygotowany program słowno–muzyczny. Pięknie wyrecytowane wiersze i świetnie zaśpiewane piosenki o babci i dziadku rozweseliły i niejednokrotnie wzruszyły do łez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.

Odwiedzający – zarówno dzieci jak i nauczyciele – zostali przyjęci bardzo ciepło. Już przy wejściu czekał na dzieci szpaler powitalny podopiecznych ośrodka. Opiekunowie wraz z dyrekcją podziękowali dzieciom za występ nie tylko miłymi słowami, ale i słodkim upominkiem – czekoladą dla każdego dziecka. Najlepszym podziękowaniem i nagrodą za występ dzieci były ogromne brawa i uśmiechnięte twarze mieszkańców ośrodka podczas występu jak i w czasie wręczanie przez dzieci upominków.

Uczniowie szczęśliwi i z ogromnymi pozytywnymi wrażeniami wracali do szkoły. To była pierwsza wizyta uczniów z Michałowa w Niedabylu, ale nie ostatnia. Dzieci zostały zaproszone na kolejne występy jak i sami mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej chcą odwiedzić Szkołę w Michałowie.

Udostępnij:
← Warecki Marsz Żołnierzy Wyklętych Zakon Cystersów na ziemiach polskich →

Dodaj komentarz