Magiczna podróż do Wenecji…

Magiczna podróż do Wenecji…

Warecka Akademia Wiedzy w Dworku na Długiej zaprasza swoich stałych i nowych słuchaczy na drugi w tym semestrze bezpłatny wykład w czwartek, 8 października o godz. 1730.

Podczas tego spotkania odbędziemy niezwykłą, niezapomnianą podróż do… pewnego włoskiego (od 1866r.) miasta charakterystycznie położonego na 118 wyspach. Owo miasto na lagunie to oczywiście Wenecja. Wiadomo: ani przemysł rafineryjny, stoczniowy, ani znaczenie aglomeracji jako węzła komunikacyjnego, specjalnie nie będą nas interesowały. Zwiedzimy za to słynny plac i bazylikę św. Marka, pałac Dożów, kilka kościołów, muzeów

i galerii sztuki. Kupimy może drobne pamiątki i popłyniemy gondolą po Canale Grande podziwiając piękne mosty i kamieniczki kąpiące się w wodach Adriatyku. Wspomnimy może Casanovę i Marco Polo?

Przede wszystkim, poznamy jednak dzień codzienny Wenecjan i te zakątki miasta, gdzie nie często zaglądają turyści, a to dzięki temu, że naszą przewodniczką będzie osoba, która wiele lat mieszkała i studiowała w Wenecji, a teraz odwiedza ją każdego roku. Jest nią psycholożka i tancerka- Matylda Przepiórkowska. Spotkanie nosi tytuł: „Magiczna podróż do Wenecji”. Zapraszamy!

Hanna Szczepanowska – koordynatorka Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej

Plakat WAW - Wenecja

Udostępnij:
← Zapraszamy na pierwsze spotkanie z planszówkami 23 wspaniałych stypendystów LFS 2015/2016 →

Dodaj komentarz