Seniorzy trafili do Akademii

Seniorzy trafili do Akademii

W ramach projektu „Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów” realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. grupy seniorskie w powiecie grójeckim wspierane są na różne sposoby. W maju odbyły się badania i warsztaty w grupach, w lipcu – Dzień Aktywności Seniora Powiatu Grójeckiego, w sierpniu i wrześniu – wizyty studyjne grup początkujących i tych bardziej doświadczonych oraz cykl szkoleń z obsługi tabletów. Teraz wkroczyliśmy w przedostatnią fazę projektu seniorskiego – Akademię Lidera Seniora.

Akademia to cykl dwu i trzydniowych warsztatów. Mają one za zadanie przede wszystkim wspomóc liderów i przedstawicieli grup seniorskich w działaniach prowadzonych aktywizacyjnych na rzecz własnych grup. W tym roku na pierwszy zjazd Akademii Lidera Seniora wybraliśmy się do malowniczego Dworku Stowarzyszenia „Akademia Łucznica”.

Podczas intensywnych zajęć poruszane zostały tematy przede wszystkim dotyczące umocnienia grup seniorskich, integracji i zaufania w grupie, pracy grupowej i podziału obowiązków, zainteresowań. Liderzy uczyli się także jak planować i realizować projekty do zbliżającego się konkursu małych grantów dla seniorów – „Inicjatywy Seniorskiej 2015”. Znalazł się także czas na rozluźnienie i rozrywkę. Po całym dniu pracy grupa spotkała się na warsztatach rękodzieła, liderki uczestniczyły w zajęciach makramy i ceramiki. Następny wieczór zakończyła wspólna zabawa – potańcówka przy najlepszych hitach minionych lat.

Przedstawicielki grup pracowały efektywnie i z zaangażowaniem, przez cały wyjazd nawet na chwilę nie opuścił ich uśmiech i dobry humor, wspomagany przez piękne otoczenie i energetyzujące posiłki i zabawy.

Kolejny zjazd już 3 listopada.

Akademia Lidera Seniora organizowana jest w ramach projektu Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów, dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Udostępnij:
← Grójecki DKF zaprasza na "Intruza" Kino Grójec: Bajkowy weekend →

Dodaj komentarz