Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce im. ks. Marcelego Ciemniewskiego zaprasza na spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem, znanym podróżnikiem, dziennikarzem i pisarzem.

Spotkanie odbędzie się 16 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali imprez CeSiR, ul. Warszawska 45.

JACEK PAŁKIEWICZ – reporter, eksplorator, od 40 lat przemierza kulę ziemską. Twórca survivalu w Europie. Mieszka we Włoszech. W 1975 r przepłynął samotnie Atlantyk w łodzi ratunkowej. Kierował wieloma wyprawami w poszukiwaniu osobliwości, ginących cywilizacji, niezwykłych zjawisk i ludzi. Przecierał szlaki na Borneo i Nowej Gwinei. Poznał najdalsze kresy Syberii. Uczył kosmonautów strategii przetrwania w skrajnie surowych warunkach. Podobne zajęcia prowadził dla jednostek antyterrorystycznych, w których obok innych krajów uczestniczyli oficerowie Gromu, Policji i Straży Granicznej.

Prezydent Włoch nadał Jackowi Pałkiewiczowi odznaczenie Kawalera Orderu Zasługi Republiki Włoskiej.

W 2007 r. został odznaczony Medalem Prymasowskim Zasłużony dla Kościoła i Narodu, oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

Papież Benedykt XVI uhonorował go „za wybitny dorobek w promocji człowieka i zaangażowanie w pracę charytatywną oraz edukacyjno-wychowawczą” krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża). Z rekomendacji Thora Heyerdahla, w 1994 r. elitarne Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Londynie przyjęło go do swojego grona.  

Udostępnij:
← Grójecki DKF zaprasza na "Demona" Kino Grójec: Obce Niebo →

Dodaj komentarz