WOŚP-owy rekord we Wrociszewie!

WOŚP-owy rekord we Wrociszewie!

Uczniowie piątej i szóstej klasy z Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrociszewie uczestniczyli już po raz czwarty w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wszyscy zbierali na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Orkiestra jest wspaniałą akcją, integrującą różne środowiska, zachęcającą do wspólnego działania. Jest to jedyna w swoim rodzaju mobilizacja w całej Polsce.  Pokazuje, że dobrze bawiąc się, można robić wiele dobrego.

Widząc ogromne zainteresowanie dzieci i środowiska lokalnego dostatecznie wcześnie rozpoczęliśmy przygotowania, aby nie zawieść. Oczywiście ogromną pomocą był „Dworek na Długiej”, w którym mieścił się sztab 24 finału. Rozwiesiliśmy plakaty, omawialiśmy strategię, rozmawialiśmy z ludźmi odpowiedzialnymi za miejsca, w których mięliśmy grać. W czasie akcji wykorzystywaliśmy koligacje rodzinne, znajomości sąsiedzkie, rozdawaliśmy uśmiechy i podziękowania. Wszystko po to, aby zebrać do puszek jak najwięcej. W tym roku mięliśmy 9 wolontariuszy z naszej szkoły: Paweł Fołtyn, Kamil Witkowski, Jakub Marciszewski, Tomasz Piasecki, Marianna Dąbrowska, Angelika Garczyńska, Aleksandra Sachanowska, Filip Dębski, Marta Żelechowska. Jeden z naszych wolontariuszy, Krystian Karolak, niestety nie mógł uczestniczyć w zbiórce. Ten czas spędził w szpitalu. Było nam przykro z tego powodu.

Łącznie zebraliśmy 3.475,82 zł. Jest to nasz najlepszy wynik od początku udziału w akcji. Dołożyliśmy swoją, wcale nie małą kwotę do pięknego wyniku wareckiego sztabu. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.

Opiekun wolontariuszy WOŚP – Mariola Bienias

Udostępnij:
← Kolędowe Uwielbienie na Śpiewaj przy Farnej Rekordowy finał WOŚP w Warce! →

Dodaj komentarz